Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eesti Maaülikool ootab täna avatud uste päevale kõiki ülikoolipürgijaid

Eesti Maaülikooli pressiteade

Maaülikooli töötajad haridusmessil õppimisvõimalusi tutvustamas Foto: Eesti Maaülikool

28. veebruar 2024 / Täna, 28. veebruaril alates südapäevast on kõik kõrgkooliõpingutest huvitatud oodatud Tartusse Eesti Maaülikooli avatud uste päevale, kus saab lähemalt tutvuda maaülikooli erialade ja sisseastumistingimustega.

Eesti Maaülikooli õppeprorektor Endla Reintam ütles, et maaülikooli on täna oodatud kõik inimesed, kel õpihimu südames. „Maaülikooli erialade hulgas leidub põnevaid valikuid nii neile, kel seisab kevadel ees gümnaasiumi või kutsekooli lõpetamine, kui ka neile, kes mõtlevad teise kõrghariduse omandamisele. Soovitan meie õppekavadele pilgu peale heita ka neil, kes otsustasid võtta pärast gümnaasiumi lõpetamist aasta või paar maailma avastamiseks ja enda huvides ja eelistustes selgusele jõudmiseks,“ sõnas Reintam.  

Avatud uste päeval saab viie tunni jooksul aimu nii õpetatavatest erialadest kui ka sellest, mida tudengielu maaülikoolis tähendab. Päev algab kell 12 armastatud näitleja Jaanus Tepomehe juhtimisel pisut pikema kui tunniajase ülevaatega maaülikoolis õppimisest, kus sõna saavad ka praegused üliõpilased. Alates kella poole kahest saavad kõik huvilised tutvuda messialal õppekavade, vastuvõtutingimuste ja tudengiseltsidega. Nõu ja suuniseid erialavalikuks saab küsida karjäärispetsialistilt.

Paralleelselt toimuvad töötoad ja miniloengud. Endla Reintam sõnas, et töötubades ja miniloengutes osalemiseks oli vaja eelnevalt registreeruda. „Registreerujate arvu põhjal on tänase päeva kõige populaarsemad töötoad „Maitse mõistmine lõhna ja värvuse kaudu“  ja „Teekond pannkoogini“. Üle 50 osaleja on tulemas ka meie miniloengutele loomade suu tervisest või insenerihariduse kasulikkusest. Oluliselt ei jää alla ka maastikumudelite uurimine ning metsakliinik. Seega mõnus mitmekesine pakett maaülikooli teemadest,“ ütles Reintam. Avatud uste päeva lõpetavad ekskursioonid maaülikooli õppehoonetesse.

Üliõpilaste vastuvõtt eestikeelsetele õppekavadele algab Eesti Maaülikoolis 3. juunil. Keskkonnakaitse, toidu tootmine, vesiehitus, loomade tervis ja heaolu, biotehnoloogiad, maamajandus on vaid mõned näited maaülikoolis õpetatavatest ja uuritavatest teemadest. Gümnaasiumihariduse baasilt saab tulla eesti keeles õppima 18 bakalaureuse, rakenduskõrghariduse või integreeritud õppe õppekavale. Nende seas on sel aastal uue õppekavana Ringbiomajandus. See eriala valmistab ette spetsialiste, kes suudavad leida ja luua keskkonnasõbralikke innovaatilisi lahendusi bioressursside ja tekkinud kõrvalsaaduste tõhusamaks kasutamiseks. Maaülikooli õppima tuleku kohta saab lugeda lähemalt siit: https://www.emu.ee/sisseastujale/.

Avatud uste päev toimub 28. veebruaril kell 12-17 Eesti Maaülikooli Tehnikamajas (Fr. R. Kreutzwaldi 56, Tartu). Loe lähemalt: https://www.emu.ee/sisseastujale/avatud-uste-paev/

 

Viimati muudetud 29.02.2024