Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eesti naisratturid lähevad Ladies Tour of Estoniale head tulemust tegema

Ladies Tour of Estonia pressiteade

Ladies Tour of Estonia 2023. Foto: Aldis Toome

23. mai 2024 / Laupäeval, 25. mail, saab Tartus stardi Ladies Tour of Estonia. Kohal on Eesti paremik ning samuti on esindatud väga tugevad välismaa ratturid.

Üheks võidusõidu favoriidiks on Norra profitiim Coop-Repsol, kelle ridades ka eestlanna Aidi Gerde Tuisk. „Olles alles hiljuti toibunud peapõrutusest, ei tea, kuidas keha ja pea võistlusele vastu peavad. Veel nädal tagasi enesetunne hea ei olnud, aga sel nädalal olen end palju paremini tundnud,“ selgitab ta. Ta lisab, et isiklikud ootused sõidule on pigem madalad, kuid ootab head tiimitööd ning loodab, et tiim suudab sõidu põnevaks ning enda jaoks edukaks muuta.

Eesti naismaanteeratturite koondise peatreener Andri Lebedev leiab, et kuigi Norra profitiim Coop-Repsol on tugev, siis on veel teisi tiime, kes jaksavad väga hästi sõita: näiteks Rootsi ja Poola koondised. „Selge see, et meil on seda võitu koduradadel kõige rohkem vaja ja eks meil lastakse selle nimel ka rohkem vaeva näha,“ nendib ta.

Eesti koondise rattur, Kristel Sandra Soonik, on varasemalt ainsana Eesti naisratturitest jõudnud Ladies Tour of Estonial poodiumile – sprintinud end teisele ning kolmandale kohale. „Ei ole endale pingeid peale pannud selle pärast, et olen varasemalt poodiumil olnud. Õnneks on enesetunne hea ja vorm samuti, eks olen Belgias palju võistelnud ning saanud ka top 10 kohti“. 

Laura Lizette Sander, Eesti koondise esindaja, pedaalib igapäevaselt AG Insurance-Soudal NXTG profitiimis ning on samuti üks tugevamatest eestlannadest rajal. „Vorm on praegu super, aga kahjuks kukkusin pühapäeval. Eks ole näha, kuidas laupäeval enesetunne on ning milline saab olema tiimi taktika,“ nendib Sander.

Elisabeth Ebras, Eesti koondise esindaja ning samuti üks tugevatest ratturitest, võistleb ja treenib igapäevaselt UAE profiklubi järelkasvu tiimis. „Tunnen end sõidu suhtes enesekindlalt. Usun, et tiimide seast on Coop suurimaks konkurendiks, kuid ka teistest rahvuskoondistest võib üllatajaid tulla“. „Suurimaks ootuseks on Eesti koondisega võit saavutada,“ lisab ta.

Naisratturitele saab kaasa elada Tartus, 25. mail. Lisainfot leiab SIIT.

Viimati muudetud 23.05.2024