Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
17°

Eesti noored olid edukad Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadil

Tartu Ülikooli teaduskooli pressiteade

olümpiaadivõitjad Foto: Joana Jõgela

8. mai / Eesti õpilased naasesid nädalavahetusel Sloveeniast EL loodusteaduste olümpiaadilt kuld- ja hõbemedalitega.

Üldarvestuses saavutati teine ja kaheksas koht.

Sloveenias Ljubljanas 28. aprillist 5. maini toimunud bioloogiat, keemiat ja füüsikat siduval võistlusel osales 156 õpilast 25 Euroopa riigist. Korraldajad valisid sel aastal ülesannete teemaks rahvusliku toodangu ja hinnatud traditsiooni veini. Õpilased määrasid istandustes elavaid putukaid, hindasid viinamarjades leiduvate ensüümide tööd, eraldasid taimelehtedes olevaid pigmente, uurisid erineva alkoholisisaldusega lahuste viskoossust ja veini optilisi omadusi ja kirjeldasid veini keemilisi omadusi potentsiomeetrilise tiitrimise abil.

Esikoha võitsid Tšehhi koolinoored. Üldarvestuses sai teise koha ja kuldmedalid Eesti A-võistkond koosseisus Hanna-Riia Allas Hugo Treffneri Gümnaasiumist, Kaarel Kivisalu Tallinna Reaalkoolist ja Sofia Marlene Haug Gustav Adolfi Gümnaasiumist. B-võistkond koosseisus Martin Rahe ja Anna Pauliina Rumm Tallinna Reaalkoolist ja Konstantin Dukatš Narva Keeltelütseumist sai kaheksanda koha ja hõbemedalid.

"Tšehhi, Saksamaa, Ungari ja Eesti on neli riiki, kes on saanud esikohti kõigil kuueteistkümnel peetud EUSO-l. Mul on hea meel, et meie noored ka seekord nii hästi võistlesid," kiitis õpilasi Eesti võistkonna esindaja Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini nooremteadur Rudolf Bichele.

Võistlusvälisel ajal külastasid osalejad Škocjani koopaid ja Ljubljana linna, tutvusid Sečovlje Salina looduspargis soola valmistamise traditsioonidega ja sisustasid aega sportlike tegevustega.

Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadi tulemusi saab vaadata veebilehelt https://www.euso2018.si/home/.

Eesti õpilaste osalemist koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool, rahastas Haridus- ja Teadusministeerium. Mentorid olid Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini nooremteadur Rudolf Bichele, Tartu Ülikooli keemiamagister Joana Jõgela ja Tartu Ülikooli füüsikaüliõpilane Kaur Kristjuhan.

Lisainfo:
Rudolf Bichele
Eesti võistkonna esindaja
Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini nooremteadur
rudolf.bichele@ut.ee

Viimati muudetud 08.05.2018