Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eesti Rahva Muuseum annetab 705 eurot Ukraina lugemisklubile KOLO

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

4. detsember 2023 / ERM on üle aasta kogunud Ukraina toetuseks külastajatelt annetusi. Muuseum otsustas toetada Tartus tegutsevat Ukraina laste lugemisklubi KOLO, annetades nende tegevuseks 705 eurot.

Ukraina laste lugemisklubi KOLO loodi 2022. aasta veebruaris Tartus ja seda juhib ukrainlanna Oksana Kuts. Klubi eesmärk on aidata Ukraina lastel säilitada ja arendada oma emakeelt ning samal ajal õppida tundma Eesti ühiskonda. Klubi käib koos Tartu Oskar Lutsu nimelises Linnaraamatukogus, kus kohtutakse lugemisringides ja tutvutakse nii ukraina kui ka eesti autorite loominguga.

Klubi eestvedaja Oksana Kutsi sõnul on klubil oluline roll kogukondade ühendamisel: „Meie tegevus aitab lastel ühelt poolt säilitada oma emakeelt ja tuua Ukraina pered aeg-ajalt kokku, teisalt õpime tundma Eesti ühiskonda. Annetus aitab meil oma missiooni jätkata.“

Lugemisklubi tegevuste raames külastavad lapsed ja nende vanemad ka Eesti Rahva Muuseumi üritusi ning osalevad ekskursioonidel. Klubiliikmed on käinud nii talutoolide kui kehanäitusel, otsinud muuseumist Eesti ja Ukraina lippe ja tegutsenud erinevates töötubades.

ERMi arendusjuht Laura Kipper rõhutas: „Annetus lugemisklubile KOLO ja Ukraina laste toetamine omakultuuri hoidmisel on osa Eesti Rahva Muuseumi püüdlusest luua kultuuride vahel sildasid ja toetada haridust.“

Ukraina laste lugemisklubi Kolot ja selle eestvedajat Oksana Kutsi tunnustati sel sügisel Tartumaa aasta õpiteo 2023 eripreemiaga. Lisateavet klubi tegevuse kohta leiab Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/kolo.tartu.

Viimati muudetud 04.12.2023