Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eesti Rahva Muuseumi kaastööliste päev 29. septembril kl 11

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

28. september 2022 / 29. septembril kell 11–15 toimub Eesti Rahva Muuseumis kaastööliste päev, kus tehakse kokkuvõtteid aasta jooksul muuseumisse laekunud kaastöödest, auhinnatakse parimaid ning tutvustatakse uusi kogumisteemasid.

Ligi 100 aastat on muuseumi arhiivi täiendatud rahva kaasabil, inimeste teadmiste, oskuste, kogemuste ja mälestustega. 1931. aastal loodud korrespondentide võrgu, koolide, võistlustööde konkursside ja rahvalugude kogumiskampaaniatega on ERMis nüüdseks enam kui 56 000 käsikirjaga vastuste arhiiv. Sealset materjali kasutatakse näituste ja teadusartiklite allikana, üliõpilastöödes ning kodu-uurimisel. 

2022. aasta kogumisteemad olid "Asjad, taaskasutus ja prügi", "Minu lugu muuseumis", koroonaepideemia mõju ning vabateemalised mälestused. Kaastöödest teeb kokkuvõtte kirjasaatjate võrgu juhendaja Tiina Tael. Teadur Tenno Teidearu peab kaastööde põhjal ettekande "Asjade parandamine ja taaskasutus tänapäeval" ning eksponeerib oma etnograafilist fotonäitust "Parandamise kunst". Kristjan Raba räägib teemal „Prügi, asjad ja keskkonnateema Euroopa muuseumide koostöös“ ning Anu Järs annab ülevaate vabateemalistest kaastöödest. Pärastlõunal tehakse giidituur "Kiviaja kildudest digiprügini" näitusel "Kohtumised" ning giidituur näitusel "Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist".

Silmapaistvamate tööde tulemused avaldame 29. septembri õhtul Eesti Rahva Muuseumi kodulehel ja Facebookis. Auhindadega toetavad Eesti Kultuurkapital, ICOM Eesti, Tallink ja Euroopa Komisjoni esindus Eestis.

Päevakava:

10.30–11.00 Osavõtjate registreerimine
11.00 ERMi direktori Kertu Saksa tervitus 
Tiina Tael "Kokkuvõte eelmisel aastal ERMile saadetud kaastöödest"
Tenno Teidearu "Asjade parandamine ja taaskasutus tänapäeval"
Kristjan Raba "Prügi, asjad ja keskkonnateema Euroopa muuseumide koostöös"
Anu Järs "Vabateemalised kaastööd"
Kaastöötajate autasustamine

13.00 Grupifoto
13.00–14.00 Lõunapaus
14.00–15.00 Giidituur näitusel "Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist"
14.00–15.00 Giidituur "Kiviaja kildudest digiprügini" näitusel "Kohtumised"

Lähem info: 

Tiina Tael, ERMi peaarhivaar ja kirjasaatjate võrgu juhendaja, [email protected], 736 3062
Tenno Teidearu, ERMi teadur, [email protected], 736 3024

Viimati muudetud 28.09.2022