Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

EL ökomärgise juubeliaasta toob Pärnusse, Tartusse, Viljandisse ning Tallinnasse omanäolise ratastel näitus-töötoa

Keskkonnaagentuuri pressiteade

10. august 2022 / Keskkonnaagentuur ja Keskkonnaministeerium toovad Euroopa Liidu ökomärgise juubeliaasta puhul Eestisse omanäolise ökomärgist tutvustava ekspositsiooni.

Euroopa Liidu (EL) ökomärgise loomisest möödub tänavu 30 aastat. Võimaluse kanda seda märgist saab vaid selline toode või teenus, mille kogu eluring vastab rangetele keskkonnahoidlikkuse nõuetele. Märgise saamine kinnitab, et antud toote valmimisel või teenuse pakkumisel on vähendatud negatiivset mõju keskkonnale ja inimese tervisele. 

Sõltumatu organisatsioonina väljastab ökomärgise litsentse ja nõustab ettevõtteid märgiste saamisel Eestis Keskkonnaagentuur. 2022. aasta seisuga kannab ELi ökomärgist 89 357 toodet ja teenust ning Eestis on märgise kasutamise õigus 1073 tootel. Nende seas on näiteks värvid, puhastus- ja kosmeetikatooted. "Eestimaalased armastavad oma maad ja loodust ning selle näitusega tahamegi näidata, et keskkonnahoidlikke valikuid saab teha igal sammul. Märgisega on pool tööd tarbija eest juba nö ära tehtud. Kui on nõudlust, siis tulevad ka ettevõtted kaasa ning seetõttu kasvab iga aastaga huvi ökotoodete ja teenuste pakkumiseks," ütleb Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala.  

Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Kaupo Heinma sõnul saab tark ja turvaline tarbimine alguse valikutest poes. "Ökomärgis on tarbijale abiks, et leida rikkalikust kaubavalikust üles just need tooted, mis on keskkonda säästes valmistatud. See on üks viis, kuidas anda oma igapäevane panus keskkonnahoidu. Samuti tasub ökomärgisega tooteid kasutada seepärast, et neis on vähem kemikaale ja seeläbi omavad väiksemat mõju meie tervisele."

Ökomärgise juubeliaasta puhul vurab sel suvel Euroopas ringi omanäoline ratastel näitus-töötuba, mis jõuab augusti lõpuks Eestisse. Tutvustatakse keskkonnahoidlikumaid valikuid, alustades kodustest puhastusvahenditest kuni reisisoovitusteni. 

Meie peatuspaigad: 

  • 23. august Pärnu Martensi väljak, avatud kell 12−16;
  • 24. august Viljandi rand, avatud kell 12−16;
  • 25.–26. august Tartu Poe ja Küüni tänava ristmik, avatud kell 12−16;
  • 27. august Kloogaranna perepäev, avatud kell 11−16;
  • 28. august Tallinnas Merivälja kodukohvikute päeval Merivälja pargis, avatud kell 11−17;
  • 29.–30. august Tallinnas Ülemiste keskuse peaukse juures, avatud kell 10−18.

Pikemalt saad lugeda siit
 

Viimati muudetud 10.08.2022