Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Emajõe kaldapromenaad on valmis ja kõigile avatud

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Emajõe kaldapromenaad Foto: Ketlin Lääts

23. november 2023 / Uus kaldapromenaad toob Emajõe inimestele lähemale ning pakub lamamistoolide ja trepistikuga uusi vaba aja veetmise võimalusi.

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles, et promenaadi valmimine annab tartlastele suurepärase võimaluse otse linnasüdames aega veeta ning kesklinna melu nautida. “Emajõe kaldapromenaad aitab Emajõge paremini linnaruumiga siduda ning selle valmimine vahetult enne Tartu 2024 avapidustusi annab lisandväärtust nii kultuuripealinnale kui ka linnale laiemalt,” ütles Klaas. 

Tööde käigus rekonstrueeriti kaldakindlustus ja kaldapealsed käiguteed Kaarsillast kuni Atlantiseni. Jõe äärde ehitati erineva kõrguse ja laiusega trepistikud, platvormid, kohvikuteala ja vaateterrassid. Kõrgemal kaldal valmis uus kergliiklustee, mis võimaldab mugavalt kulgeda mööda piki Emajõe vasakkallast.  

TajuRuumi maastikuarhitekt Edgar Kaare sõnul on Rahu ja Kaarsilla vahelise Emajõe kaldalõigu puhul tegemist ühe vähestest päikesele avatud lõikudega, mis pakub nüüd senisest rohkem meeldivaid ajaveetmise võimalusi ja mugavamaid ühendusi. “Lisandunud astmestikuga avanevad seninägematud jõevaated, siin saab tantsida, musitseerida, jutelda või lihtsalt niisama peesitada,” ütles Kaare. Maastikuarhitekti sõnul seoti kalda värskenduskuuriga endine Kaunase ja Atlantise hoone ning Kaarsild koos Koidula ja Jannseni mälestusväljakuga lahutamatuks arhitektuuriansambliks. “Usume, et valminud kalda lahendus aitab jõelinna elavdamisele kaasa ja pakub tartlastele kui külalistele värskeid linnaruumi elamusi,” lisas Kaare. 

Emajõe vasakkalda kaldakindlustuse projekteerimisel lähtuti TajuRuum OÜ tehtud eskiislahendusest. Rekonstrueerimise projekti koostas OÜ Tinter-Projekt. Emajõe vasakkalda promenaadi ehitas GRK Eesti AS ja tööde kogumaksumus oli 1,7 miljonit eurot.

Viimati muudetud 23.11.2023