Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Emajõe-Võrtsjärve koostöövõrgustiku esindajad külastasid Saimaa järvistu piirkonda

Tartumaa Arendusseltsi pressiteade

Õppereisil osalejad MTÜ Pidä Saaristo Siistinä prügiveolaevaga tutvumas. Foto: Tartumaa Arendusselts

30. september 2021 / 22.–25. septembril külastas Emajõe-Võrtsjärve koostöövõrgustiku esindus Saimaa järvistu piirkonda Soomes. Õppereisi eesmärgiks oli tutvuda piirkonna arendus- ja turundusprojektidega ning koguda ideid Emajõe ja Võrtsjärvega seonduvate puhketegevuste ja turismitaristu arendamiseks.

Saimaa järvistu asub Ida-Soome piirkonnas ning piirneb Mikkeli, Savonlinna, Lappeenranta, Imatra, Joensuu ja Kuopio linnadega, kokku on piirkonnas üle 13 000 saare. Järvistu alal toimetavad aastaringselt nii erinevaid veega seotud teenuseid kui ka majutust, toitlustust ja meelelahutust pakkuvad ettevõtted. 

"Selle õppereisi suurim and oli kontaktide loomine", arvab õppereisi grupijuhiks olnud Rebase paadisadama juhatuse liige Sakari Neuvonen. "Tegeleme Eestis ja Soomes samade probleemide ja teemadega. Sellised õppereisid aitavad meil õppida teineteise headest kogemustest. Üks hea näide on see, kuidas MTÜ Pidä Saaristo Siistinä on korraldanud saarestikus prügikorjamise ja matkaradade, lõkkeplatside hoolduse. Midagi sellist peaks arendama ka Emajõele ja siinsetele järvedele", tõdeb Neuvonen.

Õppereisi vältel külastati mitmeid erinevaid kohalikke sadamaid, tutvuti piirkonnas tegutsevate turismiettevõtjatega ja osaleti Soome turismiorganisatsioonide ühingu poolt korraldatud turismiseminaril "Kodumaa on popp!". Ürituse fookus oli suunatud siseturismi arendamisele ja turundamisele, kuid tähelepanuta ei jäänud välisturistide kaasamine. Seminarilt jäi selgelt kõlama asjaolu, et kodumaise turismi arendamiseks on tähtsad paadi- ja jalgrattaturismi arendamine, suurepärane teenuste kvaliteet ning kohaliku turismi arengu aspektist vaadates on väga oluliseks piirkondlike lennujaamade olemasolu ja toimimine. 

"Lappeenranta lennujaam on taas avanud lennud erinevatesse Euroopa sihtkohtadesse ja paari päevaga olid esimesed lennud väljamüüdud. Piirkondliku lennujaama aktiivset kasutust hinnatakse kõrgelt ja selleks tehakse pingutusi, sest lennujaam on vajalik kogu piirkonnale ja sealsetele ettevõtetele, samuti rahvusvaheliste külastajate toomiseks piirkonda. Hoogsalt areneb elektrilennundus ning kohalike lennujaamade võrgustiku olemasolu muutub üha olulisemaks", rõhutas Soome partnerite kogemust Kristiina Tammets, Tartumaa Arendusseltsi tegevjuht.

Õppereis toimus LEADER-koostööprojekti "Emajõe-Võrtsjärve koostöövõrgustik" raames, mille partneriteks on LEADER-tegevusgrupid Tartumaa Arendusselts ja Võrtsjärve Ühendus ning kalanduse kohalikud algatusrühmad Võrtsjärve Kalanduspiirkond ja Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu. Koostööprojekti peamiseks eesmärgiks on toetada Emajõe-Võrtsjärve koostöövõrgustiku arengut läbi kolme sektori koostöö.  

Lisainfo: Kristiina Tammets, Tartumaa Arendusseltsi tegevjuht, [email protected], +372 5340 9873 

Viimati muudetud 30.09.2021