Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

ERM pälvis rohelise muuseumi tunnistuse

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

16. mai 2023 / Eile, 15. mail anti välja uued rohelise muuseumi tunnustused ning selle pälvis ka Eesti Rahva Muuseum. Rohelise muuseumi sertifikaati annab välja Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon ja sellega tunnustatakse muuseume, kes tegelevad aktiivselt oma tegevuse jätkusuutlikumaks muutmisega.

Rohelise muuseumi põhimõtete rakendamise eesmärk on viia keskkonnateadlik tegutsemine kõigisse muuseumi tegevusvaldkondadesse. Muuseum teadvustab oma ühiskondlikku ja keskkonnaalast mõju ning vastutust ja tegeleb aktiivselt keskkonnamõjude vähendamisega, kaasava ja inimeste heaolu toetava muuseumi arendamisega. Rohelise muuseumi tunnistus ei ole vaid tunnustus tehtu eest, vaid tuvastatud on ka kitsaskohad ja vajadused, millega muuseumid kohustuvad edaspidi oma tegevuses arvestama.

Rohelise muuseumi süsteem hõlmab kõiki muuseumi tegevusi: hoone ja kogude haldamist, keskkonnategevuste juhtimist, töötajate ja huvirühmade kaasamist ning näituste, sündmuste, muuseumihariduse korraldamise ja sotsiaalse vastutuse teemasid. Eesti Rahva Muuseumi rohelise muuseumi põhimõtteid näeb siin

Eesti Rahva Muuseumi rohelise muuseumi põhimõtteid töötasid välja muuseumitöötajad ise teemavaldkondade kaupa. Kogu protsessi vedas eest ERMi teadussekretär Agnes Aljas: "Väga hea meel on sellest, et keskkonnateemad on ermikatele tähtsad ning soovitakse muuseumi keskkonnamõju vähendada ja sotsiaalset vastutust suurendada. Põhimõtete väljatöötamisele andis oma sisendi enamik muuseumi töötajatest. Kõige olulisemad teemad, mis ERMi keskkonnajalajäljes esile tõusid, olid jäätmete vältimine, digitaalse jalajälje vähendamine ning näituste materjalide taaskasutamine."

Rohelise muuseumi süsteemi on välja töötanud Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus (SEI Tallinn) koos Rahvusvahelise Muuseumide Nõukogu (ICOM) Eesti Rahvuskomiteega. Rohelise muuseumi süsteemi haldab ja tunnistusi annab välja Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon, kes annab sarnastel põhimõtetel välja ka rohelise kontori tunnistusi ettevõtetele. 

Lisainfo:

Agnes Aljas
Telefon 5349 0515

Viimati muudetud 16.05.2023