Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

ERMi Heimtali muuseum kutsub sünnipäevale

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

ERMi Heimtali muuseum kutsub sünnipäevale Foto: Anu Ansu

21. november 2022 / ERMi Heimtali muuseumil täitub 35 tegutsemisaastat ning reede pärastlõunal on kõik oodatud sünnipäevapeole. Plaanis on nii uuenenud kinda-aia avamine, giidiga ekskursioon, mälestuste jagamine, meeleolukad etteasted ja sünnipäevatordi söömine.

Muuseumi asutaja ning tugitala Anu Raud ja Tuuli Tubin McGinley, muuseumi näituste- ja programmijuht kutsuvad külalisi reedel Mulgimaale: "ERMi Heimtali muuseum on jõudnud juba päris väärikasse ikka ning see on hea aeg, et vaadata korraks tagasi sündmusterohkele käidud teele. Jagame vana koolimaja soojuses värvikamaid hetki ning heidame pilgu ka muuseumi praegustesse ja tulevastesse tegevustesse."

ERMi Heimtali muuseum asub vanas külakoolis, mis valmis 1864. aastal. Samaaegselt toimis kool ka külarahva kooskäimise kohana. 1932. aastal kolis kool Heimtali mõisasse, vana koolimaja kohandati aga eluhooneks. 1980. aastate keskpaigas rajati hoonesse kohalikku elu tutvustav muuseum. 1991. aastal asutas Anu Raud oma isa tallu tekstiiliesemete muuseumitoa. Peagi laienes see vanasse Heimtali külakoolimajja ning liitus sealse muuseumiga. Eesti Rahva Muuseumi 100. juubeli puhul kinkis Anu Raud Heimtali koduloomuuseumi Eesti riigile. 

ERMi Heimtali muuseumi sünnipäev reedel, 25. novembril:

  • 15.00 uuenenud kinda-aia avamine
  • 15.15 giidiga ekskursioon püksipaikamise konkursi tööde näitusel "Lipp lipi peal, lapp lapi peal"
  • 15.45 kogunemine muuseumi peamajas, kokkuvõte muuseumi ajaloost ning mälestuste jagamine
  • 16.30-18.00 esineb ansambel Sirgutii ning kohalik tantsurühm Ramsi Roosid.

Kingituseks palutakse tuua mõni muuseumiga seotud tore lugu või mälestus või midagi ühisele pidulauale. Kuid võib tulla ka vaid lihtsalt sünnipäevale. Kõik huvilised on oodatud.

Lisainfo: Tuuli Tubin McGinley, telefon 5635 9637

Viimati muudetud 21.11.2022