Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

ERMi miljones külastaja saab oma kingi kätte

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

ERMi miljones külastaja saab oma kingi kätte Foto: Arp Karm

18. jaanuar 2023 / Pühapäevane sündmus "ERM tantsib" on väga eriline: kohal on Eesti Rahva Muuseumi uue maja miljones külaline Marite Rikkas, kellele antakse üle spetsiaalselt talle kingituseks valminud rahvarõivad. Esineb rahvatantsuansambel Leigarid ning külalisi tervitab saabunud noorte laulu- ja tantsupeoaasta puhul Sten Weidebaum.

Eelmise aasta juunikuu lõpus saabus ERMi uude majja miljones külastaja, kelleks osutus Marite Rikkas. Marite sai kingituseks valida omale sobiva piirkonna rahvarõivad ja nii valmiski meistrite käe all poole aasta jooksul talle kingiks Kuusalu rahvarõivaste komplekt. Pühapäeval on kohal ka osa meistritest, kes koos etnoloog Reet Piiriga vaatavad üle valminud komplekti ning kommenteerivad Kuusalu rõivaste valmistamise eripära ja keerukust. Rahvarõivaid aitasid teha: Silvi Allimann, Margot Marks, Virve Valtmann-Valdson, Külli Valk, Age Raudsepp ning Piia Rand. 

Seejärel saab Marite vahetada oma senised rahvarõivad uute vastu ning juba neis tantsida koos oma rahvatantsugrupiga Leigarid noorte laulu- ja tantsupeoaasta avatuks. Traditsiooniliselt "ERM tantsib" üritusele saab nii tantse pealt vaadata kui osasid neist ka koos esinejatega kaasa tantsida. 

Külalisi tervitavad nii ERMi direktor Kertu Saks kui Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum. Kertu Saks: "Julgustame kõiki huvitatuid meie poole pöörduma ja nõu küsima ning ootame ERMi uurimissaali originaalesemetega tutvuma. 2023. aasta noorte laulu- ja tantsupidu pole enam kaugel."

"ERM tantsib" toimub pühapäeval, 22. jaanuaril kell 12 Eesti Rahva Muuseumi silla-alal, kõik huvilised on oodatud ja sissepääs üritusele on tasuta.

Lisainfo:

Maarika Pokinen
ERMi programmijuht
Telefon: 501 5287

Viimati muudetud 18.01.2023