Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

ERMi teadusseminari fookuses on postkolonialism museoloogias

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

20. mai 2022 / Eesti Rahva Muuseumi teadusseminar pealkirjaga „Postkolonialism museoloogias ja …soome-ugri etnograafia?“ toimub 23. mail kell 15. Esinevad ERMi teadurid Svetlana Karm ja Piret Koosa.

Svetlana Karm ja Piret Koosa annavad ülevaate etnograafiamuuseumide dekoloniseerimise vajaduse ja võimaluste üle peetud aruteludest ning mõtisklevad, kas või kuidas võiks postkolonialistlikust perspektiivist lähtuvad käsitlused olla asjakohased ERMi soome-ugri kogude saamisloo mõtestamisel. Nad avavad soome-ugri kogumissuuna kujunemise eeldusi, konteksti ja sellega seonduvaid ideoloogiaid ning kogumispraktikat ja nende teisenemist ajas.

Soovimata soome-ugri etnograafiat kuidagi vägisi sobimatusse raamistikku suruda, leiavad Karm ja Koosa, et katse kriitiliselt rakendada harjumuspärasest erinevat perspektiivi võib aidata esile tuua muidu varju jäävaid nüansse ja mitmetähenduslikkust.

Ettekandele järgneb akadeemiline arutelu. Üritus toimub hübriidvormis ERMi rahvakultuuri koolitus- ja teabekeskuses ja veebis MS Teamsi vahendusel. Link MS Teamsi koosolekule: https://bit.ly/3L8JXvb

Viimati muudetud 20.05.2022