Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

ERMis esitletakse perekond Raua kunstikogu kataloogi

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

ERMis esitletakse perekond Raua kunstikogu kataloogi	Foto: Arp Karm

5. juuli 2023 / Kuni 13. juulini on Eesti Rahva Muuseumis avatud näitus "Pere pildid. Perekond Raua kunstikogu", kus on välja pandud 50 teost maalidest skulptuurideni. Neljapäeval, 6. juulil esitletakse näitusega samanimelist kataloogi. Esitlusel on kohal nii kunstikogu omanik Anu Raud, kataloogi kujundaja Marje Eelma kui näituse kuraator Reet Mark.

Anu Rauale kuuluvas kunstikogus olevaid teoseid on loodud peaaegu läbi kogu 20. sajandi. Esindatud on nii maal, graafika kui skulptuur. See on tore näide mitme põlvkonna vältel kultuuriinimeste perre kogunenud kunstist, sest väga paljud kunstiteosed on kingitud juba tema vanematele Valda ja Mart Rauale. 

Tihtipeale on kinkijateks olnud kunstnikud ise - Eduard Wiiralt, Adamson-Eric, Mari Adamson, Paul Liivak, Natalie Mei, Aino Bach, Viive Tolli, Peeter Mudist, Tiit Pääsuke. 

Näituse kuraator Reet Mark toob välja, et Mart ja Valda Rauad olid väga seltskondlikud ning kunstiinimesed moodustasid nende tutvusringist suure osa nii enne kui ka pärast sõda: "Nad olid varmad ka pilte oma koju ostma – nii on kogusse saadud Karl Pärsimäe, Paul Burmani, Endel Kõksi, Erich Pehapi aga ka Edgar Valteri ja  Elmar Kitse teoseid."

Palju töid on Anule kinkinud õpingukaaslased kunstiinstituudist ja lapsepõlvesõbrad. Ilmselt ei ole kuskil muuseumis noore Jaan Klõšeiko maali või Jüri Arraku 1964. aastast pärit soosterlikku õnnitluskaarti. Väga võluvad on verinoorte Aet Maasiku ja Aarne Mesikäpa akvarellid. Anule on väga kallid õpetaja Leila Pärtelpoja Kääriku talu sisevaated.

Näitusekataloogi esitlus 6. juulil algab kell 16. Kõik huvilised on oodatud! 
Kataloog müügil esitluspäeval ERMi muuseumipoes soodushinnaga 16 eurot.  
Sissepääs ERMi A-sissepääsust. 

Info näituse kohta siit

Lisainfo:

Reet Mark
ERMi näituste peaprodutsent
Telefon 5647 3972

Viimati muudetud 05.07.2023