Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Esmaspäevast algavad ettevalmistustööd Emajõe kaldapromenaadi rajamiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

eskiis Foto: Tinter Projekt OÜ

13. veebruar 2023 / Täna alustatakse Kaarsilla ja Atlantise hoone ümbruses ettevalmistustöid Emajõe kaldapromenaadi ehituseks. Atraktiivne jõeäärne puhkeala valmib selle aasta sügiseks.

„Kuna ehitustöid tuleb osaliselt teha ka jõevees, siis on tegemist üsna keeruka ettevõtmisega, kuid esmased arutelud kogenud ehitusettevõttega sisendasid kindlustunnet, et tööd saavad tähtaegselt lõpetatud," ütles Tartu abilinnapea Raimond Tamm. "Loodan tartlaste mõistvale suhtumisele, et tööde perioodil on vahetult jõe ääres ning ka ümbruskonnas liikumine piiratud, sest juba peatselt on meil kõigil võimalik atraktiivset kaldapealset promenaadi nautida.“

Kaarsilla ja Atlantise hoone vahelisele kaldapealsele ehitatakse erineva kõrguse ja laiusega trepistikud ja platvormid, rajatakse kohvikuteala ja vaateterrassid. Rekonstrueeritakse amortiseerunud kaldakindlustus ja jõeäärsed kõnniteed ning rajatakse uus kergliiklusteelõik. Kaarsilla otsas asuv trepp lammutatakse ja rajatakse uus. Atlantise hoone ja Rahu silla vahelises lõigus vahetatakse pärast kaldkindlustuse remonti välja kaldapiire ning sadamakai juurde ehitatakse ligi 4 meetri laiune raudbetoonist trepp. Rajatakse uued tehnovõrgud ja kogu ala saab uue valgustuse.

Nädala pärast, 20. veebruaril alustab ehitaja kaldakindlustuse remonttöödega Rahu silla ja Atlantise hoone vahel ning selles lõigus suletakse jalakäijatele jõeäärne kõnnitee. Alates 1. märtsist suletakse üks pool Kaarsillast, et tagada liiklejate ohutus seoses silla lähistel algavate kaevetöödega. Kaarsilla üks rada jääb suletuks kaheks kuuks.

Emajõe kaldapromenaadi rajamise projekti koostas OÜ Tinter-Projekt, kes lähtus TajuRuum OÜ tehtud eskiislahendusest. Kaldapiirde rekonstrueerimise (Atlantis - Rahu sild) projekti koostas OÜ Kuren Projekt.
 
Tööd Rahu sillast kuni Atlantise majani on kavas lõpetada 30. juuniks, kogu promenaadiala valmib selle aasta novembri lõpuks. Tööde kogumaksumus on 1,7 miljonit eurot, ehitab GRK Eesti AS.

 

Viimati muudetud 23.02.2023