Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Esmaspäevast saab Tartu vaksalis taas tutvuda legendaarse soomusrongiga

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

soomusrong Foto: Indrek Mustimets

12. mai 2019 / 13. maist kuni 29. maini saab Tartu vaksalis taas tutvuda soomusrongiga „Wabadus“.

Rong on külastajatele lahti iga päev kell 11-18. Rongi külastamine on huvilistele tasuta. Väga teretulnud on koolide grupid, kes saavad giidituuridele registreeruda veebiaadressil: http://bit.ly/2ZX7SGK.

Reedel, 17. mail kell 13 annab Tartu vaksalihoone kõrval soomusrongi juures tasuta kontserdi kaitseväe noortest ajateenijatest koosnev ansambel Kitarripatarei, kelle repertuaaris on nii kodumaist kui ka välismaist pop-rock muusikat.

Soomusrong nr 7 „Wabadus“ valmis Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna, Eesti Sõjamuuseumi ja Operaili koostöös. Soomusrongi ja -auto liikumisse Wabaduse teekonnal annavad oma panuse Eesti Raudtee, Kaitseliit, USS, kohalikud omavalitsused ja mitmed muuseumid. Vabadussõja ajalugu tutvustava näituse on koostanud Eesti Sõjamuuseum. Soomusrongi külastamine on põnev retk Eesti ajalukku ja Vabadussõja otsustavamate hetkede juurde.
Rohkem infot: esm.ee/ekspositsioon/soomusrong-nr-7-wabadus

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamine kestab kuni 2020. aasta 2. veebruarini, mil möödub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest. 2019. aastal keskenduvad sündmused Eesti Vabadussõja 100. aastapäevale.

Lisainfo:  
Tartu linnavalitsuse nõunik Indrek Mustimets, tel 506 3076.

Viimati muudetud 12.05.2019