Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-21°
-21°

Euroopa Komisjon küsib tartlaste mõtteid kliimaneutraalsuse saavutamiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu on rattalinn Foto: Juhan Voolaid

29. aprill 2020 / Euroopa Komisjon kujundab missiooni, mille eesmärk on muuta sada Euroopa linna 2030. aastaks kliimaneutraalseks. Erinevates Euroopa linnades tehakse sellega seoses küsitlusi, et selgitada välja linlaste valmisolek ja huvi osaleda ambitsioonika eesmärgi saavutamises. Linlaste arvamust kliimaneutraalsuse teemal ootab oma kodulehel ka Tartu.

Abilinnapea Raimond Tamm selgitas, et Tartu linn töötab hetkel välja energia- ja kliimakava, mille eesmärkide saavutamisele aitaks saja pilootlinna hulka valimine oluliselt kaasa. "Pilootlinnade väljavalimise ning toetamise tingimused ei ole veel selged, kuid soovime igal juhul Tartu kliimaneutraalsuse suunas liikumise ambitsiooni Euroopa otsustajateni viia. Seetõttu on tartlaste arvamuse edastamine väga oluline,” ütles abilinnapea. 

Tamm lisas, et mida rohkem on vastajaid, seda tõsisemalt tartlaste tagasisidet ja motivatsiooni võetakse.

Küsitlus, millega tahetakse saada ülevaade linnaelanike prioriteetidest kliimamuutustega seotud tegevuste ja investeeringute kohta, on leitav Tartu linna kodulehel. Küsitlusele vastamise tähtaeg on 10. mai.

Euroopa Komisjoni missiooni käigus loodetakse leida lahendused, kuidas parandada Euroopa linnade õhukvaliteeti, innustada inimesi tervislikumalt elama ja luua uuenduslikke lahendusi kliimaneutraalsuse saavutamiseks.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, 515 4738, raimond.tamm@raad.tartu.ee.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 12.08.2021