Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Euroopa rongi tervitavad Tartus linnavalitsuse, kultuuripealinna ja Tartu Ülikooli esindajad

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Raudtee Tartus Foto: Ragnar Vutt

20. september 2021 / Teisipäeval, 21. septembril peatub Tartu raudteejaamas Euroopa raudteeaasta rong Connecting Europe Express, millel reisivad Baltimaade raudteeliikluse valdkonna ning Euroopa Komisjoni esindajad eesotsas transpordi peadirektoraadi peadirektori Henrik Hololeiga. Tartus tervitavad neid linnavalitsuse, Tartu 2024 Euroopa Kultuuripealinna ja Tartu Ülikooli esindajad. 

Euroopa värvides rong peatub Tartus kell 11 ning külalised võtab perroonil vastu linnapea Urmas Klaas. Raudteejaamas vahetatakse Tartu ja Euroopa sümboolikat ning kõnedega esinevad abilinnapea Raimond Tamm, Tartu 2024 teabe- ja turundusvaldkonna juht Kalle Paas ja Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura.
 
"Euroopa rong tutvustab raudteetranspordi eeliseid, aga kannab ka keskkonnasõbralikke väärtusi. Tartu jaoks on olulised mõlemad teemad ning tunniajase peatuse jooksul saame Euroopa külalistele tutvustada linna edusamme kliimaeesmärkide täitmisel ja ühistranspordi arengus. Euroopa rongi peatumine Tartus on märgiline, sest kiirem rongiühendus nii põhja kui ka lõuna suunas on eesmärk, mille nimel linn järjepidevalt töötab," ütles linnapea Urmas Klaas.
 
Pärast peatust Tartus liigub rong edasi Valka, kust võetakse juba suund Läti ja Leedu poole. Euroopa raudteeaastale pühendatud Connecting Europe Express rongi teekond 26 riigis sai stardi septembri alguses Lissabonist. 
 
Euroopa raudteeaasta algas 1. jaanuaril ja sel aastal on kogu Euroopas erilise tähelepanu all raudteetransport kui säästev, arukas ja ohutu transpordiliik. 2021. aastal soovivad EL riigid tuua rohkem inimesi ja ettevõtjaid rööbastele, et ühiste pingutustega saavutada 2050. aastaks kliimaneutraalsus.
 
Rongi Eestisse toomisele aitasid kaasa Eesti Raudtee, Rail Baltic Estonia, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet, Operation Lifesaver Estonia, Go Group, Elron, Operail, Euroopa Komisjon ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Viimati muudetud 20.09.2021