Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-3°
-3°

Fotod: Tartu valgusfestival TAVA2021 täidab linna valgusega

TAVA 2021 valgusfestival Foto: Mana Kaasik

29. oktoober 2021 / Tartus toimub sel nädalal arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festival Tartu Valgus ehk TAVA2021, mis täidab linna aasta kõige pimedamal ajal valguse ja meluga. TAVA2021 festivali avas Erki Pärnoja kontsert, mis toimus Kaarsilla keskel. Müstilise valgusetenduse autor oli Alyona Movko.

TAVA2021 üritusi ühendab Emajõgi, mille kallastel saab festivali vältel kõndida mööda valgusrada – Tartu kesksele jõeäärsele pargialale loodud installatsioonidest rada. Vaatajalt oodatakse siin aktiivset suhestumist: teostesse saab kas füüsiliselt sisse astuda, neil on võimalik vajutada nuppe või kasutada rakendust. Kunstnikke on nii Kanadast, Hollandist, Venemaalt, Kreekast kui ka Eestist, lisaks esitletakse kunstikoolide tudengite väljapanekut. Iga päev toimuvad ka giidituurid.

TAVA2021 pakub sisukat programmi valgusmaailma proffidele – põhisündmusele eelneva töötubade nädala ja kõrvalprogrammi toel kestab festival ligi kuu aega. IALDi (International Association of Lighting Designers) arhitektuurse valgustuse töötubade fookuses on linnakeskkonda paremaks muutvad ja vastutustundlikud valguslahendused. Vaata lähemalt festivali kodulehelt

Viimati muudetud 01.11.2021