Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Fotod: Tüve tänava munitsipaalmajadesse kolisid esimesed elanikud

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tüve tn Foto: Ove Maidla

12. veebruar 2022 / Tüve tänav 2 ja 4 aadressi kandvad munitsipaalmajad on valmis ja tervitavad esimesi elanikke. Elamispindu on hoonetesse võimalik saada neil tartlastel, kes vajavad linna abi endale ja oma perekonnale eluruumi tagamisel või inimestel, kel on raskusi iseseisva toimetulekuga.

"Uued majad pakuvad kaasaegsete elutingimustega kodu neile, kes linnalt abi vajavad. Hea meel, et esimesed elanikud on end juba mugavalt sisse seadnud ning uusi tuleb üha juurde. Majaelanikud saavad linnalt vajadusel ka sotsiaalset tuge, et abivajajate iseseisev toimetulek paraneks," ütles linnapea Urmas Klaas.

Kahes neljakorruselises elamus on kokku 56 korterit, millest 16 on kohandatud liikumisraskustega elanikele.

Abilinnapea Mihkel Lees ütles, et sotsiaalvaldkonnas pole Tartus varem korraga sellises mahus ehitustöid ja ettevalmistusi tehtud. "Lisaks Tüve tänava majadele ehitab linn Nõlvaku 10 kinnistule 20-kohalise hooldekodu dementsusega eakatele, mis valmib täielikult selle aasta suvel. Uus hooldekodu kerkib ka Annemõisa, mille ehitamiseks andis linn maa tasuta kasutamiseks," lausus Lees.

Tüve munitsipaalmajade ehitus algas 2020. aasta lõpus. KredExi toetusel valminud hoonete kogumaksumus oli ligi 5 miljonit eurot.

Viimati muudetud 12.02.2022