Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Fotokonkursi “Kasvades oma toiduga” võidutööd räägivad toidu kasvatamise rõõmudest ja väljakutsetest

Tartu loodusmaja pressiteade

Kratid saagijahil Foto: Jaana Süld

21. jaanuar 2024 / Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhikavasse kuuluva projekti “Kasvades oma toiduga” samanimelise fotokonkursi võitjad on selgunud. Rahvusvahelisele konkursile laekus üle 1100 foto eelkõige Eestist, aga ka Lätist, Leedust, Sloveeniast, Poolast, Hispaaniast, Gruusiast, Montenegrost ja Suurbritanniast.

Võistlus kutsus üles jäädvustama hetki aias, näidates endale toidu kasvatamise võlu ja valu ka teistele. Oodatud olid üksikfotod ja fotoesseed nii õppe- kui kogukonnaaedadest, aga ka koduaedadest. Töid hindas žürii, kuhu kuulusid fotograafid Heikki Leis ja Urmas Tartes, SA Tartu 2024 programmiliini Elu ja keskkond juht Triin Pikk ning “Kasvades oma toiduga” projekti algataja Karin Pai.

“Loodusteemalisi fotokonkursse on mitmeid, kuid aeda võetakse ju kaasa pigem ämber ja labidas, mitte fotoaparaat. Seda toredam oli näha, et piltidele oli püütud lisaks uhketele saakidele ka töökaid hetki, samuti kauneid aiamustreid ja lummavaid lähikaadreid”, ütles konkursi eestvedaja Rohelise kooli koordinaator Eeva Kirsipuu-Vadi.

Töid hinnati laste, noorte ja täiskasvanute kategooriates. Laste kategooria peaauhind läks Gruusiasse, kus 11-aastase Mariam Meipariani tehtud fotoessee räägib kooliaias iidse nisusordi kasvatamise kogemusest. Noorte kategooria võitis 16-aastane Zala Debelak Sloveeniast, kes oli kaameraga kinni püüdnud hetke, mille pealkirjaks on mänguline ja mitut tähendust loov “Bee Happy!”. Täiskasvanute klassis jäi peaauhind Eestisse ja selle sai Viktor Panasenko töö eest “Jalustrabav kana”.

Fotokonkursi korraldas Rohelise kooli programm Eestis koostöös projektiga „Kasvades oma toiduga“, mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Rohelise kooli programmi eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. ”Kasvades oma toiduga” projekti eesmärgiks on suurendada laste ja perede teadlikkust toidu kasvatamisest.

Fotokonkursi partner oli Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, toetajad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tartu loodusmaja, Eesti Maaülikooli Mahekeskus, Talu Toidab OÜ, Mahepõllumajanduse Koostöökogu ja Biomarket OÜ.

Täpsema tulemuste nimekirja leiab Tartu loodusmaja kodulehelt.
Galerii võidutöödest leiab Rohelise kooli programmi Facebooki lehelt.

Viimati muudetud 21.01.2024