Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Franz Raver esitleb Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 tiitliaastast inspireeritud erikollektsiooni

Tartu Loomemajanduskeskuse pressiteade

Franz Raveri erikollektsioon Foto: Jüri Luht

21. jaanuar 2024 / Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsioonis olev unikaalseid vormirõivaid loov ettevõte Franz Raver tutvustab 26. jaanuaril kell 12.40 Tartu Ülikooli Spordihoones Baltimaade suurima ärifestivali sTARTUp Day raames üritustesarja jaoks loodud rõivaid ja Tartu 2024 erikollektsiooni “Mis su muster on?”.

Franz Raveri asutaja ja disaineri Susanna Petersi sõnul esitlevad nad kahte kollektsiooni, millest üks on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tiitliaastast inspireeritud ning teine tutvustab iga-aastase ärifestivali sTARTUp Day brändiesemeid ehk merchi.

“Elupõlise tartlasena oli mul au luua selle-aastase tähtsündmuse tuules kollektsioonid, mis kannavad nii sTARTUp Day missiooni kui tähistavad ka Tartu 2024 sündmusi. Kollektsioonide loomisel lasin lahti kõigest, mis mind piiras, lubades end oma intuitsioonil ja kirel juhtida. Soovin seeläbi Tartule tähelepanu tõmmata, linna omanäolist kultuuri ja pärandit tutvustada.

Franz Raver armastab ja hoiab meid ümbritsevat keskkonda ning järgib jätkusuutliku tootmise praktikaid. Kollektsioonides kasutatud kangad on kõik OEKO-TEX 100 sertifikaadiga. Osaliselt on kasutatud eelnevate projektide kangajääke, samuti kollektsiooni jaoks loodud Tartu 2024 sümbolitega erikangaid. Kõik tooted on valmistatud hoole ja armastusega siinsamas Eestis.
 
"Tartu 2024 erikollektsiooni nimeks sai “Mis su muster on?” seetõttu, et me pärandame mustreid edasi nii oma lähedastele kui ka inimestele, kellega igapäevaselt kokku puutume. Me anname neile endist justkui tükikesi, saades tükikesi ka vastu, millest moodustuvad meid siduvad mustrid – meie ühine pärand. Loodan, et need mustrid oleksid võimalikult positiivsed, hoolivad ning armastavad,” lisab Peters.

Erikollektsioon tuleb müügile Tartus HOPP Disainipoes, LEVI disainipoodides ning Franz Raveri kodulehel.

Viimati muudetud 21.01.2024