Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Galerii: Vanemuise kontserdimajas toimus Tartu linna päevaks kirjutatud lühiooperi esmaettekanne

Vanemuise kontserdimajas toimus Tartu linna päevaks kirjutatud lühiooperi esmaettekanne. Foto: Tarmo Haud

13. august 2021 / Linna päevaks sündinud Tiit Kikase ja Jaagup Kreemi ooperi "Ööbik ja üliõpilane" maailma esmaettekanne tõi Vanemuise kontserdimaja 10. augustil publikut täis. Uudisteose kontsertettekande raames olid laval sopran Elina Nechayeva (Ööbik) ja  metsosopran Kai Rüütel (Professori Tütar). Koos nendega astusid üles Rahvusooper Estonia solistid tenor Reigo Tamm (Üliõpilane) ja bariton Raiko Raalik (Roosipuu).

Galakontserdi dirigent oli Kapsar Mänd (RO Estonia), koos temaga astus üles Pärnu Linnaorkester. Esmaettekandele tulnud lühiooper põhineb Mart Miku dramaturgial, koori- ja orkestriseadete arranžeeringud lõi Andrus Rannaääre. Kaastegev oli E STuudio noortekoor, koormeistrid Külli Lokko ja Kärolin Tuisk.

Oscar Wilde`i haaraval ja imekaunil jutustusel põhinev lühiooper "Ööbik ja üliõpilane" oli Ooperisümbioosi festivali 5. sünnipäeva kulminatsiooniks ning täitis festivali seatud eesmärke, milleks ooperikunsti inimestele lähemale toomine ja austajateringi laiemaks kasvatamine.

Tänu esmakordselt selle žanri kallal end proovile pannud loojatele on Eesti saanud ühe kaunite meloodiatega romantilise lühiooperi võrra rikkamaks ning neljale solistile, orkestrile ja koorile kirjutatud teos näeb ülikoolilinnas loodetavasti ka uusi ettekandeid.

Viimati muudetud 16.08.2021