Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Heategevusjooks Tartu Rat Race toetab laialehiste puude istutamist

Rat race

31. august 2020 / JCI Toomemäe Ettevõtlike Noorte Koda korraldab 15. korda heategevusjooksu Tartu Rat Race, mis toimub 25. septembril 2020 algusega kell 15.30 Tartu Raekoja platsil. Jooksule eelneb 15. augustist 23. septembrini orienteerumismäng, millega aidatakse koguda raha laialehiste puude istutamiseks

Tartu Rat Race 2020 juubeliaasta eesmärgiks on võimaldada igaühel anda oma panus Eesti looduse ja metsa elurikkuse ning mitmekesisuse säilitamisse.

Me toetame sihtasutust Koosloodus, kelle peamiseks tegevuseks on Eesti looduslike laialehiste puuliikide – tammed, saared, jalakad, künnapuud, vahtrad ja pärnad – istutamine ja mitmekülgse looduskoosluse taastamine. Tugeva ökosüsteemi alustalaks on liigiline mitmekesisus sealhulgas erinevates eluetappides puud. Kõik istutusalad on tulevikus avalikud loodushariduse õpperajad. Puude istutamine on ka hea võimalus lisa CO2 sidumiseks ja kliima parandamiseks. 10 puud seob elueal umbes 1 tonni CO2.

Sellel aastal toimub esmakordselt Tartu Rat Race ürituse raames juubelijooksu-eelne orienteerumismäng, millega aitame koguda lisaraha laialehiste puude istutamiseks. Mängus saab osaleda 15. augustist 23. septembrini 2020 omale sobival ajal.

Uut moodi on ka see, et osaleja ei pea ise midagi tasuma. Iga esimese 50 raja läbija eest annetab Advokaadibüroo GAVER kaks eurot laialehiste puude istutamiseks raha. Enama osaluse korral suureneb annetus vastavalt orienteerujate arvule.

Seega on tähtis osavõtt. Mida rohkem osalejaid, seda rohkem puid saame istutada.

Rada ise tutvustab Tartu looduskaitse all olevaid puid. Igas punktis on tutvustus puu kohta ja juhised uue punkti juurde. Neid on kokku viis. See võiks osalejale olla huvitav teadmine. Samuti on teekonnal palju rohelust. Lõpp-punktis saab veel rohkem aega veeta ja ka uusi teadmisi koguda. Selle mängu eesmärgiks on kutsuda inimesi liikuma, nautima rohelust, koguma uusi teadmisi ning seejuures veel tegema head!

Lisaks sellele ürituse päeval loosime raja läbijate vahel veel auhindu. Samuti toimub pidulik tšeki üleandmine sihtasutusele Koosloodus.

Lisainfo: www.facebook.com/TartuRatRace

Sirja Kütt
Tartu Rat Race 2020 projektijuht
sirja.kytt@jci.ee
+372 507 8068
ratrace.ee/tartu
www.facebook.com/TartuRatRace

Viimati muudetud 31.08.2020