Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Homme avatakse TYPA galeriis ja Aparaaditehase rõdugaleriis näitus, mis vaatleb fotograafia rolli 1970. Sloveenia trükikunstis ja disainis

TYPA Trüki- ja paberikunstikeskuse pressiteade

Homme avatakse TYPA galeriis ja Aparaaditehase rõdugaleriis näitus, mis vaatleb fotograafia rolli 1970. Sloveenia trükikunstis ja disainis

1. veebruar 2023 / Homme, 2. veebruaril kell 18:00 avatakse TYPA galeriis ja Aparaaditehase rõdugaleriis näitus "Foto/trükk: fotograafia roll 1970. aastate Sloveenia trükikunstis ja graafilises disainis".

Näitus on avatud 23. veebruarini muuseumi lahtiolekuaegadel: K-P kell 12:00 – 18:00 ja selle külastamine on kõigile huvilistele tasuta.

Monograafiast ja näitusest koosneva "Foto/trükk" projekti eesmärk on ületada sageli kunstlikult tõmmatud piir graafika ja disaini vahel ning lõdvendada piiri "peavoolu" kunsti ja alternatiivse tootmise vahel. Esitletakse siiditrüki ja paljundustehnika tehnilisi võimalusi kasutanud kunstnikke ning klassikaliste graafikatehnikatega kunstilise tipptaseme saavutanud kunstnikke. 

Näitusega kaasneb mahukas monograafia. Sloveenia, Horvaatia ja Serbia autorid käsitlevad tekstides fotograafia fenomeni graafikas ja disainis endise Jugoslaavia ulatuslikumas kontekstis ja osaliselt ka väljaspool. Monograafia sisaldab sloveeni- ja ingliskeelseid tekste, intervjuusid kunstnikega ja värvireproduktsioone.

"Foto/trükk: fotograafia roll 1970. aastate Sloveenia trükikunstis ja graafilises disainis" oli esmakordselt eksponeeritud Ljubljanas Rahvusvahelises Graafikakunsti Keskuses 2022. aasta aprillist juunini. Koostöös TYPA trüki- ja paberikunsti keskusega esitletakse näitust Tartus 2023. veebruaris pisut muudetud kujul.

Produtseeritud Ljubljanas asuva rahvusvahelise graafikakunstide keskuse poolt (MGLC).

Kuraatorid: Gregor Dražil ja Lucija Šutej

Kunstnikud: Berko, Janez Bernik, Brane Bitenc, Vesna Črnivec, Harald Draušbaher, Marko Gosar, HC Kolektiv, Aldo Ivančič, Stane Jagodič, Jure Jančič, Zmago Jeraj, Boris Jesih, Bogoslav Kalaš, Oskar Kogoj, Neven Korda, Nino Kovačević, Marjan Kravos, Peter Krivec, Lojze Logar, Anita Lopojda, Dušan Mandić, Adriana Maraž, Simon Mlakar, Ranko Novak, Iztok Osojnik, Jani Osojnik, Milan Pajk, Dušan Pirih Hup, Aleš Sedmak, Judita Skalar, Peter Skalar, Darko Slavec, Jože Spacal, Cveta Stepančič, Janez Suhadolc, Gorazd Šefran, Rudi Španzel, Jane Štravs, Matjaž Vipotnik, Cveto Zlate

Viimati muudetud 02.02.2023