Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Homsest suletakse pool Kaarsilda

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Liiklusskeem

28. veebruar 2023 / Kolmapäevast, 1. märtsist suletakse jalakäijatele Kaarsilla üks pool ning silla ja Atlantise hoone vahele jäävad kõnniteed.

Sõidukitele on kuni sügiseni suletud osa Narva maantee äärsest parklast, mis jääb ehitajate kasutusse.

Jalakäijate ohutust silmas pidades suletakse seoses kaevetöödega Kaarsilla Atlantise-poolne külg ja lähiümbruse kõnniteed. Pool silda jääb suletuks kuni maikuu lõpuni. Jalakäijate liikumistrajektoor kahe silla vahel kulgeb Emajõe kaldapromenaadi ehituse ajal jalakäijate sillalt mööda Raatuse tänavat Narva maanteele ja sealt Rahu sillale. Atlantise hoonesse pääseb nii Rahu silla poolt minnes kui ka maja tagusest parklast.

Esimeses järjekorras remonditakse kaldakindlustus Rahu silla ja Atlantise hoone vahel ning selles lõigus suletakse jalakäijatele kõige jõepoolsem kõnnitee. Tööd Rahu sillast kuni Atlantise majani kestavad juuni lõpuni.

Tulevase kaldapromenaadi Kaarsilla-poolses osas alustatakse lähinädalatel kaevetöödega ja sulundseina rammimisega. Silla ja Atlantise hoone vahele jäävale jõekaldale ehitatakse erineva kõrguse ja laiusega trepistikud ja platvormid, rajatakse kohvikuteala ja vaateterrassid. Rekonstrueeritakse amortiseerunud kaldakindlustus ja jõeäärsed kõnniteed ning rajatakse uus kergliiklusteelõik. Kogu promenaadiala valmib selle aasta novembri lõpuks. Ehitab GRK Eesti AS.

Liiklusskeem

Viimati muudetud 28.02.2023