Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
16°

Hullu Teadlase sünnipäevapeoga avab Tartu Ülikooli muuseum suvehooaja

TÜ muuseumi pressiteade

Hull Teadlane

26. aprill / 1. mail kell 12–15 toimub laste seas armastatud Hullu Teadlase sünnipäevapidu „Helisev maailm“. Tänavune pidu on pühendatud laulupeoaastale ja seepärast uuritakse igasuguseid helisid. Peole tulevad vahvad külalised, tegevust pakub Hull Teadlane koos oma assistentidega ja avastamist on nii muuseumi näitustel kui ka toomkiriku platvormidel.

Peol osaleb fantaasiamuusik Silver Sepp, kes tutvustab lastele oma pööraseid muusikainstrumente. Kohal on suur papagoi aara, kes toob kaasa jutud põnevate lindude kohta.

Hull Teadlane teeb vahvaid heliteemalisi katseid ja tutvustab lastele oma lemmikpaiku muuseumi majas. Tema assistendid meisterdavad koos lastega tamburiini ja kõrrepilli ning nende töökojas valmivad ägedad õhupalliloomad.

Huvilistele on avatud ülikooli varakambri uus näitus ja muidugi on palju avastamist Hullu Teadlase kabinetis. Muuseumi maja ja toomkiriku vaateplatvormid on külastajatele avatud kogu päeva, kell 10–18.

Täpsem peo kava on muuseumi kodulehel.
Tartu Ülikooli muuseumi suvehooaeg kestab maist oktoobrini ja sel ajal on muuseumi majad kauem lahti. Muuseumi suvesse mahuvad mitmesugused põnevad ettevõtmised, sealhulgas juunis ja augustis Hullu Teadlase linnalaagrid ning Tartu hansapäevade ajal Teaduslinn .

Lisateave: Paula Põder, Tartu Ülikooli muuseumi projektijuht, 737 5677, paula.poder@ut.ee

Viimati muudetud 26.04.2019