Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Huvilisi oodatakse osalema Tartu linnapea jalgrattasõidul 3. juunil kell 8.30

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

ratturid Foto: Karli Saul

2. juuni 2022 / Juuni on #JALGRATTAKUU ja 3. juuni rahvusvaheline jalgrattapäev. Sel puhul toimub 3. juunil kl 8.30 - 9.30 Tartu linnapea Urmas Klaasi jalgrattasõit, mis algab ja lõpeb Tartu raekoja ees.

Rattasõidu eesmärgiks on näidata eeskuju jalgrattaga liikumisel, rõhutada turvalisele jalgrattasõidule ning innustada kõiki jalgrattureid juunikuu jooksul oma sõpru-tuttavaid, pereliikmeid, töö- ja koolikaaslasi jalgrattaga sõitma kutsuma.

Rattasõit toimub rahulikus tempos, umbes kümnekilomeetrisel ringil Tartu kesklinna põnevates kohtades. Urmas Klaasi eeskujul on meeleoluka rattasõiduga oodatud liituma kõik, kes kannavad kiivrit ja järgivad sõidureegleid. Rattasõit toimub linna kergliiklusteedel ja osalemine on omal vastutusel.

Rattasõidust tehtavatele fotodele või ülesvõttele palume lisada teemaviited #jalgrattakuu, #sõbersportima, #kannakiivrit, #märkaratturit.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on tore, et justnimelt Tartus saab alguse Eestis esmakordselt korraldatav #Jalgrattakuu, mille eest palju tänu eestvedajatele. „Samas soovin rõhutada, et jalgrattakuu eestvedajad oleme meie kõik, kes me juunikuu jooksul aktiivselt jalgrattaga oma igapäevast teekonda läbime või sõpru, töö -ja koolikaaslaseid liituma innustame,“ sõnas linnapea.

Tartu abilinnapea ja suure jalgrattafänni Mihkel Leesi sõnutsi on Tartu jalgrattalinnana juba täna eeskujuks terves Baltikumis. „Me soovime jalgrattasõidu populariseerimisel edasi liikuda ja olla positiivseks rollimudeliks nii teistele Eesti omavalitsustele kui ka rahvusvaheliselt,“ avas Lees Tartu tulevikuplaane.

Juuni on #Jalgrattakuu ellukutsujateks on Eesti Jalgratturite Liit, #SõberSportima liikumisharrastuse kampaania MyPromise Europe, Politsei- ja Piirivalveamet ning Transpordiamet. Algatajate eesmärgiks on innustada üha enam inimesi igapäevaselt jalgratast kasutama, tegema seda koos sõprade-tuttavatega ning turvaliselt.

Jalgrattakuu patroonideks on laskesuusataja Grete Gaim ja muusik Indrek Raadik (Summer). Liitu sündmusega Facebookis JUUNI ON #JALGRATTAKUU ja saa osa kõigest põnevast, mis juunis toimuma hakkab!
 

Täiendav info:
Mihkel Lees,Tartu abilinnapea,  tel 7361 210, 5564 1996
Lii Vilms, Eesti Jalgratturite Liit, [email protected], 515 1842
Lola Pärna, MyPromise Europe kampaania, [email protected], 5330 9100

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 02.06.2022