Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Huvipäev "Veidrad loomad" toimub 26. novembril

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia pressiteade

17. november 2022 / Laupäeval, 26. novembril toimub loodusmuuseumis huvipäev, kus seekord räägime veidratest loomadest.

Kas Sa tead, kuidas loomad käituvad? Kuidas saavad hakkama veeloomad või õhus lendavad linnud või mullas kaevuvad putukad? Novembrikuu huvipäeval leiame nendele küsimustele vastused. 

Huvipäeval "Veidrad loomad" mängime muuseumis otsimismängu, kus uurime loomade omapäraseid kohastumusi eluks erinevates elupaikades – vees, õhus ja mullas. Ürituse jooksul saab osa võtta põnevatest geoloogia ja meisterdamise töötubadest. Samuti tutvume loodusmuuseumi elavnurgas lemmikloomadega. 

Geoloogia töötoas uurime erilise kuju või ehitusega varasemast ajast pärit kivistisi – meriliiliaid ja trilobiite. Paneme nad mikroskoobi alla ja räägime, kes või mis nad sellised on. 

Meisterdamise töötoas valmistame kirevaid putukaid ja madu. Samuti valmib ühe looma ruumiline portree – oma tehtud meisterdused saab igaüks kaasa võtta. 

Loodusmuuseumi elavnurga lemmikloomadega – püütoni, roheleeguani, kilpkonnade, tarantli ja kaladega – tutvume kell 11.30 ja 13.30. 

Huvipäev "Veidrad loomad" toimub 26. novembril kell 11.00–15.30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise tn 46). Osalemine muuseumipiletiga. Oodatud on nii lapsed kui ka täiskasvanud. 

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

Lisateave: 

Tartu Ülikooli loodusmuuseum 
tel 737 6076 
loodusmuuseum@ut.ee 
www.natmuseum.ut.ee 

Viimati muudetud 17.11.2022