Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Huvipäeval „Linnuelu veebruaris ja märtsis“ tutvume lindude talviste ja kevadiste tegevustega

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi pressiteade

Ürglinnu fossiil loodusmuuseumi kogus Foto: Külli Kalamees

20. veebruar 2023 / Tartu Ülikooli loodusmuuseum ootab peresid 25. veebruaril kell 11–15.30 huvipäevale „Linnuelu veebruaris ja märtsis“.  

Huvipäeval õpime tundma lindude tegevusi talvest kevadeni. Aktiivseks muutub kakkude elu, kes hakkavad öösiti metsas ja parkides pimedal ajal huikama ja järelkasvu planeerima. Merikotka paar hõivab pesakoha juba veebruaris-märtsis, rähnid hakkavad kevadet põristama, rongad ja hallvaresed alustavad pesitsusperioodi. Huvipäeval saame tuttavaks auliga, keda valiti tänavu aasta linnuks.   

Huvipäeval toimuvad tegevused geoloogia töötoas: tutvume ürglinnuga Archaeopteryx ja uurime mikroskoobiga põnevaid leide. Meisterdamise töötoas valmistame kakkusid ja teisi linde – oma tehtud linnu saab igaüks kaasa.  

Lemmikloomade töötoas saab kell 11.30 ja 13.30 tutvuda loodusmuuseumi elavnurgas elavate loomadega, nagu püütoni, roheleeguani, kilpkonnade ja kaladega.  

Huvipäev „Linnuelu veebruaris ja märtsis“ toimub 25. veebruaril kell 11–15.30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Osalemine muuseumipiletiga.   

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.  

 

Viimati muudetud 20.02.2023