Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Iduettevõtted saavad veel järgmise nädala lõpuni kandideerida 350 000 eurole

sTARTUp Day pressiteade

Iduettevõtted saavad veel järgmise nädala lõpuni kandideerida 350 000 eurole Foto: Mana Kaasik

27. jaanuar 2023 / Kuni 5. veebruarini saavad iduettevõtted kandideerida sTARTUp Day ärifestivali raames toimuvale sTARTUp Pitching konkursile. Parimate meeskondade vahel läheb jagamisele ligi 350 000 euro väärtuses auhindu ja investeeringuid.

Konkursile oodatakse osalema varajase faasi iduettevõtteid Eestist ja teistest riikidest, kel on toimiv toode või teenus, tugev meeskond ning kes on valmis investeeringuid kaasama. Parimad 40 meeskonda saavad oma ettevõtet tutvustada märtsis toimuva sTARTUp Day ärifestivali laval.

Eesti Äriinglite võrgustik EstBAN paneb välja kuni 200 000 eurose sündikaatinvesteeringu. "Maailm vajab täna iduettevõtteid, kes aitaksid meid välja käesolevast kriisist ja valmistaksid paremini ette tulevikuks," selgitab EstBANi tegevjuht Anu Oks. "Investorid otsivad ennekõike meeskondi, kes töötavad suure mõjuga lahenduste kallal ning on pühendunud ja globaalsete ambitsioonidega," lisab ta. EstBANi inglisündikaadi juhtinvestorid on Mait Sooaru ja Martin Goroško.  

Lisaks paneb kuni 100 000 eurose sündikaatinvesteeringu välja .Cocoon Ventures. "Meie eesmärgiks on toetada iduettevõtete juhte, kes tunnevad huvi enesearengu vastu. Nii on üks osa meie investeeringust rahaline ja teine osa on liitumine aastase enesearengu- ja mentorlusprogrammiga .Cocoon," ütles .Cocoon Venturesi investor ja juhtivpartner  Aleksander Tõnnisson. Auhinnafondis on veel 10 000 eurone rahaline preemia Swedbankilt ja paljud teised auhinnad toetajatelt.

2022. aastal osales sTARTUp Pitching konkursil rekordiliselt 380 ettevõtet. Konkursilt on hoogu saanud mitmed tänaseks edukad ettevõtted, nagu Fractory, Jeff App, Stebby, VSight, LightCode Photonics jt. 

Konkursil osalemiseks tuleb täita avaldus hiljemalt 5. veebruaril 2023, täpsema info leiab festivali kodulehelt.

sTARTUp Day on Tartus 15.-17.märtsil 2023 toimuv ärifestival, mille kaaskorraldajateks on Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark, Contriber, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskus ja Swedbank.

Estonian Business Angels Network (EstBAN) on varajase faasi investoreid ehk äriingleid ühendav organisatsioon Eestis. EstBANi sündikaatide kaudu on seni investeeritud ligi 3,6 miljonit eurot iduettevõtetesse, nagu VSight, Jeff App, Fractory, TranslateWise, ATOM Mobility, Adact, Nanordica Medical jt. 

.Cocoon Ventures on 2020. aastal .Contriber Venturesist välja kasvanud investeerimissündikaat, mis investeerib iduettevõtetesse, mille juhid on huvitatud ennekõike enesearengust.

Lisainfo:

Hanna Liis Remmelg
sTARTUp Day Pitching projektijuht
+372 5621 1627
[email protected]

Viimati muudetud 27.01.2023