Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-21°
-21°

Infopäeval räägiti kogukondlikest energiaühistutest

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

6. juuni 2021 / Teisipäeval, 8. juunil kell 17.30 on huvilised on oodatud infopäevale "Kodukandi energeetika", kus räägitakse taastuvenergia väiketootmise võimalustest Tartus ning päikeseelektrijaamade rajamisest kogukondliku tegevusena.

Kõne all on uusimad trendid ja tehnoloogiad päikeseenergias, energiakogukonnad ja nende loomise võimalused ning nende toimimine. Lisaks antakse ülevaade Tartu linna plaanidest ja osalemisvõimalustest energiakogukondade tegevuses.

Kodukandi energeetikat aitavad mõista energiasüsteemide insener ja päikeseenergia entusiast Robert Mägi, Tartu Regiooni Energiaagentuuri juhataja Martin Kikas ja Tartu Regiooni Energiaagentuuri analüütik Annika Urbas. Infopäeva juhatab sisse abilinnapea Raimond Tamm.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul võimaldab kogukonnaenergeetika nii elanikel kui ka ettevõtjatel enda tarbeks taastuvelektrit toota ning seeläbi vähendada oma kulusid energiale. "See on suurepärane võimalus kaasata kohalik kogukond energiasüsteemi ümberkujundamisele ja kiirendada sel viisil üleminekut taastuvenergiale,“  lisas Tamm.

Kodukandi energeetika infopäev toimub 8. juunil kell 17.30–19.30 lodjakojas (Ujula 98). Infopäeva kantakse ka üle Tartu linna kodulehele ning Tartu linna Facebooki ja Youtube’i kanalisse.

Infopäeval osalemiseks palume registreeruda siin: www.tartu.ee/kalender/kodukandi-energeetika-infopaev

Infopäeva korraldavad Tartu Linnavalitsus ja Tartu Regiooni Energiaagentuur. Kogukondlike energiaühistute loomine on Tartu energia- ja kliimakava "Tartu energia 2030" üks tegevustest.

Lisainfo: linnavarade osakonna analüütik, Kaspar.Alev@tartu.ee, tel 524 2859

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 09.06.2021