Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Isadepäeval avatakse ERMis kaks näitust isadest

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

8. november 2022 / Pühapäeval, 13. novembril tähistatakse Eesti Rahva Muuseumis isadepäeva. Keskpäeval saab nautida rahvatantsu ning ise ka rahvatantsurühmaga "Haavikud" kaasa tantsida. Kell 13 avatakse nii Kalmer Lehepuu fotonäitus „Minu isa“ kui kõigi teiste isade näitus. Isadele koos lastega (ükskõik siis kui suured lapsed juba on) on sissepääs isadepäeval kõigile ERMi näitustele prii.

Kalmer Lehepuu on oma isa Aaret fotografeerinud juba 15 aastat. Kalmer Lehepuu: "Mul on üks isa, aga sadu pilte temast. Enamik on hästi ausad pildid, mõned on portreed ja fotolavastusi on ka. Hetked, mis on pildistades tavalised, tunduvad aastate pärast erilised. Ainus viis aega peatada on pildistada või filmida."

Koos Lehepuu näitusega "Minu isa" avatakse kell 13 ka kõigi isade fotonäitus, kuhu igaüks sai saata foto oma isast. Ettevõtmise idee taga on ERMi näituste peaprodutsent Reet Mark: "Mõte kokku koguda isade fotod tuli meil pärast otsust teha ERMis Kalmer Lehepuu näitus. Ehk miks mitte anda võimalus kõigil oma isa pilt näitusele saata ja muidugi see mõte sobis nii hästi isadepäevaga. Näitus on kujunduselt väga lihtne, aga imetore." Näitusele saabus üle 200 foto üle terve Eestimaa.

ERMi saabunud fotod leiavad kasutust tegelikult pikka aega: nii fotod kui fotodega koos saabunud lood laetakse üles muuseumi kogudesse, kus järeltulevatel põlvedel on põnev uurida elu-olu ja meeste tegevusi 21. sajandi alguses. 

Näitus "Minu isa" on vaatamiseks väljas kuni 5. jaanuarini, kõigi isade fotonäitus kuni 5. detsembrini. Näitused on väljas A-fuajees, külastamine tasuta. 

Lisainfo: Reet Mark, telefon 5647 3972

Viimati muudetud 08.11.2022