Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Isesõitev muuseumibuss läbib poolsada kilomeetrit päevas ja on teenindanud üle saja reisija

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Isebuss Foto: Rein Leib

17. september 2021 / Septembri algusest sõidab Eesti Rahva Muuseumi ja Tartu Linnamuuseumi vahel isebuss, mis on paari nädalaga jõudnud teenindada üle saja reisija ning sõitnud umbes poolsada kilomeetrit päevas. 

Muuseumibuss on reisijaid sõidutanud juba kaks nädalat ning huvi uudse teenuse vastu on olnud märgatav. Esimesel nädalavahetusel sõitis muuseumibussiga tervelt 70 huvilist ja teisel nädalal kokku 75 inimest. Teise nädala lõpus tuli bussil pista rinda ka tehniliste probleemidega, mistõttu said sõitu nautida vaid loetud reisijad.

Isebuss teeb Eesti Rahva Muuseumi ja Tartu Linnamuuseumi vahel päevas umbes 13 ringi ning kokku on see teekond päevas keskmiselt 59 kilomeetrit pikk. Marsruudil peatub buss ERM-i ja linnamuuseumi parklates, soovijad saavad väljuda ka vahepealsel teekonnal.

Isebuss sõidab 24. oktoobrini igal nädalal kolmapäevast pühapäevani kell 10.00 - 18.00. Buss väljub Eesti Rahva Muuseumi juurest igal täis- ja pooltunnil ning Linnamuuseumi juurest igal veerand- ja kolmveerandtunnil. Ajavahemikus kell 12.00 - 13.30 on bussil laadimispeatus. Kokku mahub muuseumibussi seitse reisijat ja sõiduoperaator. Bussigraafik ja marsruut 

Kaks kuud kestva projekti eesmärk on teha järgmine samm autonoomsete sõidukite saamisel linnatranspordi loomulikuks osaks. Iseauto ühendab Tartu Linnamuuseumi ja Eesti Rahva Muuseumi kesklinnaga, pakkudes inimestele võimalust katsetada uuenduslikku, keskkonnasõbralikku ja vajaduspõhiselt toimivat ühistransporti. Projekt sai alguse koostöös ettevõtetega Auve Tech ja Modern Mobility.

Lisainfo: linnamajanduse osakonna projektijuht Jaanus Tamm, jaanus.tamm@tartu.ee, tel 5850 6742.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 17.09.2021