Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Järgmisel nädalal toimuv sTARTUp Day festival pakub inspiratsiooni kõigile ettevõtlushuvilistele

sTARTUp Day pressiteade

sTARTUp Day festival muudab Tartu järgmisel nädalal startup-pealinnaks Foto: Mana Kaasik

8. märts 2023 / 15.-17. märtsil täitub Tartu taas ettevõtlusvaimuga, kui aset leiab Baltimaade suurim ärifestival sTARTUp Day. Eelmisel aastal osales festivalil ligi 4000 ettevõtjat, investorit ja ettevõtlushuvilist.

Esmakordselt toimub festival märtsis, mis tähendas korraldustiimile tavapärasest poole lühemat ettevalmistusperioodi. "Kui tavaliselt jääb kahe festivali vahele aasta, siis seekord ainult pool aastat. Mulle näib, et see pani meid korraldajatena julgemalt mõtlema ning katsetama nii sisu kui tehnilise produktsiooni osas, et mitte end korrata ning külastajatele uusi elamusi pakkuda," ütles sTARTUp Day 2023 peakorraldaja Mart Lättekivi. Ühe muudatusena koondatakse näiteks tänavu suuremad kõrvalüritused Kammivabrikusse, mille laiendamiseks püstitatakse üle 750 m2 suurune soojustusega välitelk. 

Värskeid teemasid on otsitud ka festivali programmis. Kahel põhipäeval on lavaprogrammi fookuses muuhulgas tervisetehnoloogiad, sh vaimne tervis ja seksuaaltervis, süvatehnoloogia ja tehisintellekt, digimood ja tulevikuharidus, samuti kogemuslood kogenud ettevõtjatelt ja investoritelt. Kokku astub kahel laval ja seminariprogrammis üles enam kui 150 esinejat Eestist ja välismaalt.

Festivali eelürituste päeval, 15. märtsil toimub üle 30 eriilmelise kõrvalürituse, sealhulgas eraldi programm juhtidele, mille fookuses on korporatiivne innovatsioon ja koostöö iduettevõtetega. 

Festivali demoalal tutvustab innovatiivseid lahendusi üle 70 organisatsiooni. Traditsioonilisel sTARTUp Pitching konkursil selgitatakse välja parimad iduettevõtted, kelle vahel jagatakse välja ligi poole miljoni euro väärtuses investeeringuid ja auhindu. Konkursilt on varasemalt hoogu saanud mitmed tänaseks tuntud idufirmad, nagu Fractory, Stebby ja LightCode Photonics. 

Peakorraldaja Mart Lättekivi sõnul on festivalile oodatud kõik ettevõtliku meelelaadiga inimesed. "Meie eesmärk on alati luua inspireeriv õhkkond, sest meeldivalt aega veetes on võimalik enda partnerit üle laua paremini tundma õppida ja sünnivad parimad äritehingud. Loodan, et tänavune sTARTUp Day mõjub kui sõõm värsket kevadõhku, mis pakub kõikidele osalejatele inspiratsiooni, põnevust ja uut energiat," sõnas Lättekivi.

sTARTUp Day toimub Tartus 15.-17. märtsil 2022. Festivali kaaskorraldajateks on Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark, Contriber, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskus ja Swedbank. 

Tutvu sTARTUp Day 2023 programmiga.

Lisainfo:

Mart Lättekivi
sTARTUp Day 2023 peakorraldaja
+372 5660 4393
[email protected]

Viimati muudetud 10.03.2023