Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Kaasava eelarve hääletus algab tuleval nädalal

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Hääletusreklaam bussipeatuses Foto: Lilian Lukka

27. september / Tänavune Tartu kaasava eelarve hääletus algab 5. oktoobril kell 10 ja lõpeb 11. oktoobril kell 18.

Tartlased saavad teha valiku 20 kaaslinlaste esitatud idee vahel. Hääletus toimub nii veebis kui ka raekoja infokeskuses. Teisipäeval, 3. oktoobril kell 17 on huvilised oodatud Sisevete Saatkonda, kus ideede autorid tutvustavad oma ideid ja vastavad küsimusele, kuidas just nende idee muudab Tartu paremaks. Online-ülekannet saab jälgida veebis www.tartu.ee/kaasaveelarve.

Tartu kaasava eelarve ideedega saab tutvuda veebis www.tartu.ee/kaasaveelarve, raekoja infokeskuses ja Poe tänaval asuvatel infostendidel (alates 29. septembrist).

5.-11. oktoobril toimuval rahvahääletusel saab iga tartlane hääletada kuni kolme idee poolt. 2018. aastal viiakse ellu vähemalt kaks enim hääli saanud ideed. Hääletada saab iga vähemalt 16-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linn. Hääletada saab nii elektrooniliselt kohalike omavalitsuste infosüsteemis Volis kui ka raekoja infokeskuses. Hääletus lõpeb 11. oktoobril kell 18,  kui antakse kohe teada ka tulemused.

Kaasava eelarve tänavune protsess sai alguse aprillis ideede kogumisega. Tähtajaks laekus 56 ideed, seejärel hindasid eksperdid ideede teostatavust ning protsessis said jätkata 26 ideed. Juunikuus toimunud aruteludel ideede autorite ja ekspertide osavõtul selgusid 20 ideed, mis pääsesid hääletusele.

Kaasava eelarve eesmärgid on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia. Kaasava eelarve ideeks võib olla investeeringuobjekt maksumuse ülempiiriga 75 000 eurot. Eesmärgiks on 150 000 euro eest viia 2018. aastal ellu vähemalt kaks ideed. Kaasavat eelarvet korraldatakse Tartus juba viiendat aastat.  

Anna hääletusele minekust märku Facebookis

Lisainfo:  www.tartu.ee/kaasaveelarve

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 28.09.2017