Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Kaasava eelarve hääletus lõpeb täna

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kaasava eelarve näitus kaarsillal Foto: Mana Kaasik

7. oktoober 2021 / Tartu kaasava eelarve rahvahääletus lõpeb täna, 7. oktoobril kell 18, kui selgub, millised kaks ideed viiakse järgmisel aastal ellu.

Hääletada saab nii elektrooniliselt (www.tartu.ee/kaasaveelarve) kui ka raekoja infokeskuses. 6. oktoobri seisuga on hääletamas käinud 4400 tartlast, kes on andnud 9320 häält.

Hääletada saab iga vähemalt 14-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linn. Esmakordselt saavad Tartu Noortevolikogu ettepanekul hääletada ka need 14-17-aastased noored, kellel puudub Tartus sissekirjutus, aga kes õpivad Tartu üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses.

Elektroonilisel hääletamisel on vajalik ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID olemasolu. Infokeskuses hääletamiseks tuleb esitada isikut tõendav dokument.

Valikus on 25 kaaslinlaste esitatud ideed, iga hääletaja saab anda hääle kuni kolme idee poolt. Kaasava eelarve kogusumma on 200 000 eurot, mille eest viiakse tuleval aastal ellu vähemalt kaks ideed.

Kaasava eelarve ideedega saab tutvuda Tartu kodulehel www.tartu.ee/kaasaveelarve, Kaarsilla näitusel või raekoja infokeskuses.

Tartu korraldab kaasavat eelarvet alates 2013. aastast. Seni on kaasava eelarve toel ellu viidud kaksteist ideed, lisaks on kaks ideed tegemisel.

Rohkem infot: www.tartu.ee/kaasaveelarve

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 07.10.2021