Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kataloonia keskendub nii targale linnale kui ka targale tootmisele

4. detsember 2018 / Tartu linnavolikogu ja linnavalitsuse ning Eesti Maaülikooli esindajad külastasid novembri lõpus Sabadelli, et tutvuda projekti RELOS3 raames, kuidas tegeleb Kataloonia targa spetsialiseerumise ja teadusmahuka majanduse edendamisega.

Näiteks käidi Leitati tehnoloogiakeskuses, uuenduslike tootmislahenduste arendamisele keskenduvas IAM 3D HUB-is ja disainiülikoolis ESDi ning tutvuti ettevõtteid ja teadusasutusi ühendavate arenduskeskuste tööga.

Erkki Jõgi Eesti Maaülikooli Tehnikainstituudist märkis, et nutika spetsialiseerumise võrgustiku kohtumisel Sabadellis toodi ohtralt kohalikke häid näiteid koostöö ja innovatsiooni võimalustest viisil, et ühiskond sellest maksimaalset kasu saaks. Nii kohaliku kui ka regionaalse tasandi algatused näitasid, kuidas võiks siduda õpet ja ettevõtlust erinevates valdkondades, et saada tulevikus paremaid tulemusi. Lisaks oli hea meel tõdeda, et ülikoolide teadusuuringute teemad pakuvad laiemalt ühiskonnale huvi ning ettevõtted soovivad uuringutest tekkinud teadmisi praktikasse rakendada.

Tartu linnavolikogu liige Laura Danilas tõi välja, et kuigi Tartu ja Sabadell on üsna erinevad linnad, siis mõlemad püüavad järjest rohkem võtta kasutusele targa linna lahendusi. Sellega seoses oli huvitav tutvuda innovatsioonikeskuse i2CAT-i tegevusega, sest üheks nende eesmärgiks on aidata välja töötada ja testida nutikaid tooteid ja teenuseid, kuidas Kataloonia linnades elukeskkonda parendada. Samuti oli väga muljetavaldav see, kuidas tegutseb Sabadellis paiknev disainiülikool ESDi. Arvestades, et Tartus asub mitmeid kunstikoole, siis võiksime kindlasti mõelda suurema omavahelise koostöö peale näiteks erinevates linnapilti puudutavates projektides.

Visiit toimus seoses projektiga RELOS3, mida kaasrahastatakse programmist Interreg Europe.

relos3.jpg

Viimati muudetud 04.12.2018