Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Keskkonnakunstinäitus „Teadmata“ juhib tähelepanu liikide väljasuremisele

Tartu Ülikooli pressiteade

Näitus „Teadmata“, illustratsiooni autor Célio Paillard Foto: Célio Paillard

3. aprill 2024 / Näitus on osa Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammist. Teadust ja kunsti ühendava väljapaneku eesmärk on innustada publikut mõtlema inimeste mõjust teistele liikidele.

Kuus kaasaegset kunstnikku eksponeerivad loodusmuuseumi püsinäituse keskel nüüdiskunsti, mille kaudu vaadelda inimeste suhet ohustatud ja väljasurnud liikidega. „Näitus võimaldab ainulaadsel ja mängulisel moel juhtida külastajate tähelepanu liikide hääbumisele ja samal ajal äratada nende kujutlusvõime. Kes on öelnud, et väljasuremine peab olema igav?“ ütles näituse kuraator ja Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituudi külalisteadur Sara Bédard-Goulet.

Näitus „Teadmata“ on Tartu Ülikooli loodusmuuseumis avatud 5. aprillist kuni 29. septembrini ning seda saab külastada muuseumi lahtiolekuaegadel muuseumipiletiga. Oma teoseid eksponeerivad Damien Beyrouthy, France Cadet, Hayden Fowler, Uku Sepsivart ning duo Flo Kasearu ja Elīna Vītola.

Näitus „Teadmata“ on seotud väljapanekuga „Puudutakse“, mis on avatud Tartu Kunstimajas 23. augustist kuni 6. oktoobrini. Mõlemad näitused on osa projektist „Sobimatud jäänused“, mis kuulub Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi ja on osa teadusprojektidest „Ohustatud liikide tähendused kultuuris: ökoloogia, semiootiline modelleerimine ja retseptsioon“ ja „Sobimatud jäänused: loovuurimuslik lähenemine ohustatud liikidele“. Teadusprojektidest esimest toetab Eesti Teadusagentuur ning teist Kultuuriministeerium.

Viimati muudetud 03.04.2024