Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kesklinna parkimismaja arhitektuurivõistlus jätkub kolme tööga

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

parkimismaja

6. september 2019 / Kesklinna parkimismaja arhitektuurivõistluse žürii valis välja kolm tööd märksõnadega "Arkaad", "Katus-Tänav" ja "Turuplats", mis on žürii hinnangul arhitektuurikeelelt tugevaimad ning linnaruumi sobitumise ja funktsionaalse toimivuse poolest perspektiivikaimad.

Kolmel meeskonnal tuleb esitada 8. oktoobriks edasi arendatud lahendused vastavalt žürii ettepanekutele.

Tartu linnaarhitekti Tõnis Arjuse sõnul osutus ootamatult populaarseks osutunud võistlusele esitatud töödest lõpliku valiku tegemine võrdlemisi keeruliseks. "Žürii jõudis siiski konsensuslikule seisukohale esikolmiku osas. Valitud töödes on esindatud väga eriilmelised lähenemised, mis kõik haakuvad omal moel olemasoleva kontekstiga."

Teise etappi kutsutud tööde autorid peavad koostama 8. oktoobriks uue terviklahenduse, milles on lahendatud ilmnenud probleemid ja samas säilitatud lahenduse väärtused. Selle põhjal saab otsustada võistluse võitja.

Ühtlasi tunnustas žürii äramärkimisega seitset kavandit professionaalsete lahenduste või positiivselt eristuva mõtteviisi poolest (märksõnadega "Küütri torn", "Linna elemendid", "Linnalava", "Oja", "Pemtel", "Pilv", "Pink slime").

Maikuus välja kuulutatud arhitektuurivõistlusele Vabaduse pst 6 krundile rajatava parkimismajale parima lahenduse leidmiseks laekus rekordiliselt 29 tööd.

Võistluse eesmärk on leida  Vabaduse pst 6 parkimismajale väärikas ja vanalinna sobilik arhitektuur, mis ühtlasi võimaldaks vähendada parkimiskohti tänavatel ning pakkuda paremaid tingimusi jalgsi ja rattaga liikumistele. Parkimismaja esimene korrus võetakse kasutusele kaubandus- või teeninduspinnana, et siduda hoone ümbritseva linnaruumiga.

Konkursi žüriis on Tartu abilinnapea Reno Laidre (žürii esimees), Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus, muinsuskaitse esindaja Egle Tamm, arhitektid Toomas Paaver ja Tiit Trummal. Arhitektuurivõistluse preemiafond on kokku 18 000 eurot. Žürii lähtus kavandite hindamisel lähteülesandes toodud hindamiskriteeriumitest, funktsionaalsusest, arhitektuurse lahenduse kvaliteedist, värskusest ja sobivusest keskkonda.

Arhitektuurivõistluse võistlustöödega saab tutvuda siin: www.tartu.ee/vabaduse-pst-6-parkimismaja

Lisainfo: arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja, linnaarhitekt  Tõnis Arjus, tel 736 1254, 5304 6148, abilinnapea Reno Laidre, tel 7361 224, 528 6361.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 09.09.2019