Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kingidisaini häkatonil valmivad keskkonnasõbralikud meened

Tartu Loomemajanduskeskuse pressiteade

12. september 2023 / 21. - 22. septembril korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus ja Tartu Ärinõuandla kingidisaini häkatoni, mille eesmärk on töötada välja disainkingitusi, mis on valminud keskkonnasõbralikult ja taaskasutust propageerivalt. Häkatonile on oodatud nii organisatsioonid, mis vajavad fännikaupa ja kingitusi, kui ka disainerid, kes soovivad välja töötada uusi ideid firmakingitusteks. Ka kõik tudengid ning jätkusuutliku maailmavaatega inimesed võivad tulla kohale pakkudes välja enda ideid või liitudes tekkivate tiimidega.

Häkatoni üks eesmärke on kasutada toodete ja disainkingituste loomisel taaskasutusmaterjale ja tootmises tekkivaid materjalijääke, olulisteks märksõnadeks on ringmajandus ja sotsiaalne vastutustundlikkus.  

Tartu Loomemajanduskeskuse juht Külli Hansen: “Soovime häkatoniga tuua kokku erinevad huvipooled - kingituste vajajad ja disainerid - et luua tooteid, millel on praktiline väärtus. Me ei taha toota juurde asju, mis jäävad riiulile seisma, pigem otsime ideid, kuidas saame aidata disaineritel luua midagi niisugust, mida ettevõtted või turistid väärtustavad. Lisaks uurime, kas disainkingitusi või firmastiili saab luua kasutades materjalijääke ning kombineerides omavahel erinevaid materjale. Läheneme sellele väljakutsele loominguliselt püüdes nautida tööprotsessi ja kutsume endaga liituma kõiki sarnaselt mõtlevaid inimesi,”

Häkaton toimub Tartu Paranduskeldris, kus osalejatel on võimalus kasutada erinevaid materjale ja töövahendeid ning teha valmis toote prototüüp. Kohapeal on tiime toetamas meistrid ja juhendajad, kes aitavad esmased tootenäidised valmis teha. Lisaks on häkatoni poolt tuge pakkumas erinevad mentorid, nende hulgas rõivabrändi iLLIMOR juht ja KIUD Packaging asutaja Liis Tiisvelt, HOPP Disain poe juht, disainer ja lektor Tiina Andron, Tartu Kunstikooli üldkunstiainete õpetaja, tiimicoachi ja mentorina tegutsev Helen Bunder ning Tartu Kunstikooli loomeettevõtluse, ringdisaini, disainmõtlemise, tiimitöö ja brändingu coach Juta Vallikivi, jpt.

Inspiratsiooniesinejatena panevad mõtted liikuma Andres Kuusik, Anne Rudanovski ja Juta Vallikivi. Andres Kuusik on Tartu Ülikooli majandusteaduskonna turunduse õppetooli juhataja ja õppejõud, kes vaatleb tarbijakäitumist kingidisaini vaatepunktist. Anne Rudanovski on Kõrgema Kunstikooli Pallas professor, skulptor ja õppejõud, Paberimuuseumi asutaja ning juht. Häkatonil tutvustab ta paberit kui universaalset ja väga erinevate kasutusvõimalustega materjali.

Valminud toodete prototüüpe esitletakse žüriile. Häkaton on kõigile tasuta, kuid osalemiseks on oluline registreeruda. Valminud toodetele on välja pannud auhinnad Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakond, Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Filmifond ja Tartu Ärinõuandla jt.

Registreerimine on avatud 17. septembrini.

Registreerimisvorm:
https://forms.gle/kWwmGNkfEE6Gfsxn6

Häkaton on rahastatud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist ja Euroopa Liidu Loov Euroopa Programmist.

Viimati muudetud 12.09.2023