Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kirjanduslinn Tartu võõrustab rahvusvahelist luulevideote võistlust SlamOVision

Eesti Kirjanduse Seltsi pressiteade

22. oktoober / Möödunud aastal Melbourne’i eestvedamisel alguse saanud SlamOVision on UNESCO kirjanduslinnade lavaluulevõistlus, mis toimub video vahendusel. Esimesest võistlusest võttis osa kaheksa linna ning osalejate hääletuse tulemusel kuulutati võitjaks Utrechti luuletaja Babs Gons. Tartut esindas Maris Pedaja luuletusega „Nahk ja kirbud“, jäädes jagama teist ja kolmandat kohta koos Hannah Laveryga Edinburghist. 

Tänavu astub Tartu eest võistlustulle Heidi Iivari luuletusega „Meie suguvõsa mehed“ / „Meidän suvun miehet“, mis kõlab videos nii eesti kui ka soome keeles ning kirjaliku tõlkega inglise keelde (tõlkinud Kersti Unt). Kokku osaleb tänavu 7 linna – lisaks Tartule võtavad osa Edinburgh (Ühendkuningriik), Manchester (Ühendkuniingkriik), Melbourne (Austraalia), Quebec City (Kanada), Reykjavík (Island) ning Uljanovsk (Venemaa). Videod on üleval projekti veebilehel https://cityofliterature.com.au/slam-o-vision/ , kus iga vaataja saab ka oma lemmikuid märkida. 

Välja kuulutatakse küll ka kodulehel parimaks hääletatud video, kuid ametlik võitja selgub siiski osalevate linnade antud punktidest. Tartu on tänavu lisaks osalusele kogu võistluse koordineerijaks ning korraldab ka hääletusõhtu, kus selgub võitja ning ühtlasi avanaeb kõigil huvilistel võimalus aidata kujundada Tartu poolt teistele linnadele antavaid punkte. Slamovisioni hääletusõhtu toimub 11. novembril festivalile Prima Vista ja Hullunud Tartu ühisnädala raames, koht ja kellaaeg avalikustakse peatselt Prima Vista kodulehel.    

Viimati muudetud 22.10.2020