Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kodanikupäevaks kirjutasid õpilased esseid raamatukogust

Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu

24. november 2022 / Kodanikuhariduse programm Minu Riik koostöös Tartu Linnaraamatukoguga korraldas kodanikupäevaks üleriigilise esseevõistluse üldhariduskoolide õpilastele teemal „Minu raamatukogu – linnas, taskus, südames…“. 24. novembril selgusid Riigikogu konverentsisaalis konkursi võitjad ja toimus parimate autasutamine.

Minu Riik korraldab koostöös erinevate eluvaldkondade esindajatega kodanikupäevaks esseevõistlusi põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumide õpilastele. Kuna käimas on raamatukogude aasta, valiti XXI esseekonkursi partneriks raamatukogu.

Tänavuse konkursi eesmärk oli ärgitada noori mõtlema lugemise, raamatu ja  raamatukogude tähenduse üle tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas. Õpilastele pakuti võimalust lasta mõttel lennata ja kirjutada tulevikuraamatukogust või lähtuda hoopis isiklikust perspektiivist ning kirjutada oma lugemiseelistustest ja -harjumustest.
Konkursile saabus 268 tööd 76 koolist, osalesid nii eesti kui ka vene õppekeelega koolide õpilased. Tartu koolidest olid osalejate seas Veeriku kool, Miina Härma gümnaasium, Hiie kool ja Aleksander Puškini kool.

Rein Veidemanni (esimees) ja Märt Treieri (aseesimees) juhitud žürii koosseisu kuulusid lisaks Riigikogu esindajatele ja õpetajatele ka linnaraamatukogu raamatukoguhoidjad Ädu Neemre ja Laura Loolaid.

Konkursi võitis Viljandi Gümnaasiumi õpilane Kertu Kändla,  Tartu Linnaraamatukogu poolt välja pandud II koha auhinna võitis Markus Tasalain Pärnu Mai Koolist ning III koha sai Mark Agarkov EBS-i Gümnaasiumist. Lisaks anti välja 26 ergutusauhinda.

Minu Riik tegevjuht ja žürii liige Toivo Keva tõi välja noorte mõtisklused raamatukogude vajaduse  või mittevajaduse üle. Raamatukoguhoidja Ädu Neemre sõnul kirjutasid noored enamasti oma senisest raamatukogukogemusest või juurdlesid e-raamatu ja paberile trükitud raamatu plusside ja miinuste üle. Puudu jäi julgetest mõtetest tulevikuraamatukogu teemal, aga see-eest leidus töödes toredaid kujundeid ja julgeid mõttekäike.

Lisainfo: Ädu Neemre tel 736 1389, 55551884

Viimati muudetud 24.11.2022