Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°

Kõik Tartu põhikoolilõpetajad läbivad elupäästva esmaabikoolituse

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

elustamiskoolitus Foto: Lilian Lukka

13. november / Tartu linn sõlmib linna koolides esmaabikoolituste läbiviimiseks lepingu Tartu Kiirabiga.

Esmaabikoolitus on mõeldud Tartu põhikoolide lõpuklasside õpilastele. 2020. aastal saab ligi 1300 õpilast kaheksa akadeemilise tunni jooksul omandada elustamiseks ja esmaabi andmiseks vajalikke teadmisi ja oskusi. Õpe on suunatud 8.-9. klassidele ning vastavalt kooli soovile viiakse koolitus läbi kas 8. klassi lõpus või 9. klassi alguses. 

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on linna jaoks oluline tartlaste elupäästevõimekuse suurendamine. "Jätkame süsteemset tegutsemist selle nimel, et noored saaksid juba põhikoolist abi andmiseks vajalikud oskused ja teadmised. Tartu Kiirabiga sõlmitav leping võimaldab lisaks kooliõdede pidevale tublile panusele pakkuda õpilastele põhjalikku koolituspäeva, kus igapäevast elustamispraktikat omavad koolitajad oma teadmisi jagavad. Tartus on koolinoorte esmaabi andmise oskus ja sekkumise julgus juba ka elusid päästa aidanud." ütles Lees.

Abilinnapea tunnustas Tartu Kiirabi kui head koostööpartnerit, kes panustab tartlaste õpetamisse rohkem kui neilt eeldataks, näiteks korraldab kiirabi linnarahvale regulaarselt elustamisõppepäevi.

Põhikooliõpilaste esmaabikoolitusteks kulub Tartu linnal tuleval aastal orienteeruvalt 40 000 eurot.

Lisainfo: abilinnapea  Mihkel Lees, tel 7361 210.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 13.11.2019