Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kolm uut näitust Tartu Kunstimajas

Tartu Art House

7. oktoober 2022 / Laupäevast, 8. oktoobrist on Tartu Kunstimajas avatud kolm uut näitust: suures saalis Cloe Jancise ja Sigrid Viiri ühisnäitus „Teine vaatus. Tõlkes leitud”, väikeses saalis Caroliina Luhametsa isikunäitus „Eluolu“ ning monumentaalgaleriis Tim Høibjergi, Triin Martsi ja Siiri Jürise ühisnäitus „Öö loor“.

Cloe Jancis ja Sigrid Viir „Teine vaatus. Tõlkes leitud” / Suur saal / 07.10.–06.11.2022

Pildikeele abil kujutavad kunstnikud näitusel argiabsurdi ja analüüsivad sotsiaalseid konstruktsioone. Läbivateks teemadeks on inimeste ja esemete üheti mõistetava funktsionaalsuse vaatlemine, naise erinevad isiklikud ja ühiskondlikud rollid ning nende kujutamine.


Caroliina Luhamets „Eluolu“ / Väike saal / 07.10.–06.11.2022

Näituse keskmeks on kodu olemus ja selle mõjutused. Maalidel on kujutatud momente, mis kirjeldavad kunstniku eluolu, isiklikke väärtusi ja mõjutusi minevikus ja olevikust. Kunstniku sõnade järgi kerkis idee teha midagi kodu olemuse ja olulisusega pähe juba ligi kolm aastat tagasi, kui selle olemuse tähenduslik pool muutus aja jooksul mitmeid kordi.


Tim Høibjerg, Triin Marts ja Siiri Jüris „Öö loor“/ Monumentaalgalerii / 07.10.–06.11.2022

Näitusel suunavad kunstnikud oma tähelepanu mitmekihilisele ja raskesti kirjeldatavale alus-emotsioonile, mis võib olla nii kõikehaarav kui ka pelgalt õrn aisting. Nad vaatlevad ootuspinget, ärevust – tunnet, mis kaasneb tulevikku jääva aimatava ohuga.

Näitused jäävad avatuks 6. novembrini.

Lisainfo:

Urmo Teekivi
Tartu Kunstimaja produtsent
[email protected]
511 0883

www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12.00–18.00. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Viimati muudetud 07.10.2022