Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kolme Tartu ettevõtet tunnustati „Eesti parimad ettevõtted 2022“ auhinnagalal

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Aasta ettevõtlusauhinna saanud ettevõtjate ühisfoto Foto: EASi ja KredExi ühendasutus

14. oktoober 2022 / Eile tunnustati Eesti 2022. aasta silmapaistvamaid ja tublimaid Eesti ettevõtteid ning kolmes kategoorias toodi esile Tartu ettevõtted ja algatused.

EASi ja Eesti Tööandjate Keskliidu konkursil "Ettevõtluse auhind 2022" valiti aasta innovaatori kategoorias parimaks Tartu Teaduspargis tegutsev biotehnoloogiaettevõte Solis BioDyne OÜ. Tartu ja Tartumaa ettevõtted valiti seejuures kolme parima hulka kõigis „Ettevõtluse auhind 2022“ konkursi kuues kategoorias.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkursi "Konkurentsivõime edetabel 2022" võitis konkurentsivõimelisima toiduainetööstuse auhinna joogitootmisettevõte A. Le Coq AS.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tunnustas ettevõtluse edendamise auhinnaga ärifestivali sTARTUp Day ja SolarCar Estonia MTÜ algatust Solaride.

„Tänavune Eesti riigi kõige tähtsam ettevõtluskonkurss näitas selgelt, et Tartu ja Tartumaa ettevõtjate panus Lõuna-Eesti ja riigi majandusedusse kasvab jõudsalt,“ ütles linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakonna juhataja Kaili Ojamets. „Tartus luuakse edulugusid nii ettevõtete konkurentsivõime tõstmisega kui ka organisatsioonide üleste tegevustega. Ettevõtlus ja ettevõtlikkus on osa Tartu identiteedist ja eduloost ning hindame ettevõtjaid linnana väga kõrgelt!“

Ettevõtluse auhind on pikima ajalooga ettevõtluskonkurss Eestis, mille ajalugu ulatub 1996. aastasse. Just sel aastal anti president Lennart Meri eestvedamisel esimest korda välja tiitel „Välisinvestor 1995”.

Eesti parimate ettevõtete tunnustamisüritust korraldavad EASi ja KredExi ühendasutus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 14.10.2022