Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-21°
-21°

Konverents-doktorikool "Jaapan ja Eesti: tänapäeva väljakutsed humanitaarteadustes ja sotsiaalteadustes" ootab osalejaid

ECPR Graduate Student Conference

20. september 2018 / Tartu Ülikooli Aasia Keskus koos partneritega kutsub rahvusvahelisele ja interdistsiplinaarsele konverents-doktorikooli "Jaapan ja Eesti: tänapäeva väljakutsed humanitaarteadustes ja sotsiaalteadustes".

27.-29. septembril 2018 kutsuvad Tartu Ülikooli Aasia Keskus, Kultuuriteaduste ja kunstide instituudi doktorikool ning Keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikool koostöös majandusteaduskonna ja õigusteaduskonnaga rahvusvahelisele ja interdistsiplinaarsele konverents-doktorikooli "Jaapan ja Eesti: tänapäeva väljakutsed humanitaarteadustes ja sotsiaalteadustes".

Tänapäeva globaliseeruvas maailmas muutuvad kultuurilised erinevused väiksemaks ning üha sarnasemad on väga erineva ajalooga riigid, näiteks Jaapan ja Eesti. Elanikkond vananeb, tehnoloogia areneb kiiresti ja ühiskond muutub - nii Jaapanis kui ka Eestis. Mida see tähendab meie ühiskondade elanikele? Kuidas kiire tehnoloogiline edenemine mõjutab igapäevast tööelu? Milliseid pingeid ja probleeme tekitab pidev innovatsioonivajadus - ja kuidas ühiskond seeläbi muutub? Kuidas kirjanduses kajastuvad need ühiskondlikud muutused ja kuidas neid muutusi väljendatakse? Milliseid võimalusi pakuvad maailma suurim meelelahutussektor - digitaalmängud - ja millist rolli nad võivad tulevikus mängida?
Need on peamised küsimused, mille vastamisele konverents tahab kaasa aidata. Seega saavad osalejad käsitelda nimetatud teemasid mitmesugustel vaatepunktidest lähtuvalt ja märgata seosed erinevate valdkondade vahel.

Seminaril on kõnelejateks oma ala tippspetsialistid nii Jaapanist kui Eestist, kuhu on kaasatud ka doktoritudengid. 

Seminar on avatud kõigile huvilistele, samas toimuvad registreerunud kraadiõppuritele ka kinnised arutelud.
Üritusele oodatakse osalema nii doktorante kui magistrante. Huvilistel on võimalus registreerida otse kodulehel: http://doktorikool.humanitaarteadused.ut.ee/%C3%BCritused?lang=et#JapanE

Küsimuste korral palun võtta ühendust aadressil: elo.suld@ut.ee 
Üritus toimub Ülikooli 18, Tartu Ülikooli peahoones, senati saalis (teisel korrusel) ja Sotsiaalvaldkonnas õppehoones Lossi 36-215.
Seminaris osalemise eest on võimalus saada 2 EAPd, selleks peab registreeruma ja osalema kogu programmis sh seminarides.
Seminari töökeel on inglise keel.

Osavõtt on tasuta.
Üritust rahastab Tartu Ülikool ASTRA projekt PER ASPERA (Euroopa Liit, Euroopa Regionaalarengu Fond). Üritust toetab Jaapani Suursaatkond Eestis.
Programm leitav kodulehelt: https://aasiakeskus.ut.ee/et/uudised/konverents-doktorikool-jaapan-eest…;
Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/2231236900497693/ 

Lisainfo:
Elo Süld
TÜ Aasia keskuse juhataja/ Head of Asian Centre University of Tartu
Tartu Ülikool / University of Tartu 
+372 5284922 
www.aasiakeskus.ut.ee 

Viimati muudetud 20.09.2018