Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Koor Lõuna-Mississipist annab Tartus kontserdi

2. jaanuar 2023 / The Southern Chorale, segakoor Mississipi südamest annab Eestis kolm tasuta kontserti. Tartus toimub kontsert teisipäeval, 10. jaanuaril kell 19.00 Pauluse kirikus.

Kavas on gospelmuusika ja Tõnu Kõrvitsa uue kooritsükli “St. Michael Songs / Miikaeli laulud” Eesti esiettekanne.

The Southern Chorale on ligi 20 aastat tegutsenud Lõuna-Mississipi Ülikooli muusikaosakonna juures ning selle lauljad on valdavalt dirigeerimise ja laulueriala tudengid. Koor kuulub USA tuntumate hulka, millest annavad tunnistust korduvad kutsed esinemiseks nii üleriigilistel kui piirkondlikel kooriassambleedel ning auhinnad kodu- ja välismaistelt festivalidelt ja konkurssidelt. Southern Chorale üheks tunnusjooneks on esmaettekannete osakaal koori repertuaaris. Käesolev turnee toob Riia, Viljandi, Tartu ja Tallinna publiku ette Tõnu Kõrvitsa uudisteose “St.Michael Songs” (Miikaeli laulud), mille maailmaettekanne toimus tänavu kevadel USAs. Kavas on ka Tõnu Kõrvitsa teine kooritsükkel „Skysongs“ (Taevalaulud).  Dirigent Dr. Gregory Fuller õpetab samas ülikoolis dirigeerimist ja teisi koorimuusikaaineid ning on ülemaaliselt tunnustatud meistriklasside ja muusikasündmuste korraldaja. Ta on juhatanud ka mitmeid sümfooniaorkestreid ja puhkpilliansambleid.

Kontserdil kõlab gospelmuusika, millest paiskuv energia ei lase publikul toolidele istuma jääda.  Kontserdireisid on viinud koori Lõuna-Korea, Norra, Rootsi, Jamaika, Rumeenia, Ungari, Mehhiko, Austria, Tšehhi, Prantsusmaa ja Inglismaa publiku ette.

Kontsert on tasuta.  

Viimati muudetud 02.01.2023