Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Koroonaviiruse testimise telk asub Tartu laululava parklas

Koroonaviiruse testimistelgi asukoht Foto: Mana Kaasik

11. august / Alates kolmapäevast asub koroonaviiruse testimise telk Tartu laululava alumises parklas ning A.Le Coq Sport spordimaja juures enam testimist ei toimu. Testimistelk hakkab laululava parklas tööle kolmapäeval, 12. augustil kell 12.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on A.Le Coq spordimaja aktiivses kasutuses ning inimesi liigub parkla territooriumil palju. Seega otsustas linnavalitsus nihutada telgi väikesema liikumistihedusega kohta. „Laululava parkla võimaldab paremini eraldada testile tulijaid ning oma igapäevaseid toimetusi tegevaid linnaelanikke. Telk hakkab asuma parkla lauluväljaku pool asuvas osas, Tähtvere spordiparki tulevad treenijad saavad autod jätta parkla spordipargi poolsesse ossa,“ sõnas Lees.

Terviseameti soovituste järgi tuleks testimisele jõuda täpselt kokkulepitud ajal, mitte oluliselt varem ega hiljem. Koroonakahtlusega isik ei tohi sõita testi tegema ühiskondliku transpordiga, vaid peaks kohale minema autoga. Võimalik on minna testi tegema ka jalgsi.

"Testimisele tulles on soovitatav kanda isiklikku maski ja desinfitseerida käsi, hoides teistega kahemeetrist vahet. Juhul, kui esineb koroonaviiruse sümptomeid ja ise pole võimalik testimistelgi juurde minna, tuleb seda öelda testimise aja kokkuleppimisel ja sel juhul soovitatakse kodust proovi andmist," ütles Terviseameti peadirektori kohustetäitja Mari-Anne Härma.

Tartu laululava alumisse parklasse soovitatakse sõita F Tuglase tänava kaudu.

thumbnail_skeem-testimistelk2.jpg

Tasuta testimisele pääseb ainult perearsti saatekirjaga.

Testimisele saab nädalavahetustel ja pühade ajal suunata ka perearsti nõuandetelefon 1220, kui inimesel on ennast võimalik mobiil-ID või Smart ID abil autentida. Loe lähemalt: http://1220.ee/uudised/uudis/2020/08/12/perearsti-nouandetelefoni-vastu….

Viimati muudetud 19.10.2020