Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kortermajade kriisikindluse edendamise teabepäev

Annelinn Foto: Tiina Pitk

2. detsember 2022 / 13. detsembril kell 18.00-20.00 korraldavad Päästeamet, Tartu Linnavalitsus, Tartu Korteriühistute Liit ja Eesti Korteriühistute Liit Tartu linna korteriühistute juhatuste liikmetele ja haldusettevõtetele kortermajade kriisikindluse edendamise teabepäeva.

Teabepäev toimub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsikeskuse (W. Struve 1) Tõstamaa saalis (siseneda peasissekäigust, II korrus).

Tartu linnavalitsus ja Tartu vee- ja soojaettevõtted annavad teabepäeval ülevaate oma senistest tegevustest kriisivalmiduse parandamisel Tartu linnas, elutähtsate teenuste toimepidevusest ja koostöövõimalustest korteriühistutega. Päästeamet annab ülevaate riiklikest elanikkonnakaitse arengutest ning jagab soovitusi kortermajade elanike ja korteriühistute kriisikindluse parandamiseks.
 
Päästeamet loosib koolitusel osalejate vahel välja 1 inimese 1 nädala Tactical Foods toiduvaru.

Uuringud näitavad, et kortermajade elanikud ei ole piisavalt valmistunud kriisiolukordadeks, olles samas kõige haavatavam inimeste grupp ulatuslike elektri-, kütte-, vee- ja sidekatkestuste korral. Korteriühistutel on suur, aga seni piisavalt kasutamata potentsiaal kriisivalmiduse parandamisel, elutähtsate teenuste katkestusteks valmistumisel, kriisiolukorras majaelanikega koostöö ja infovahetuse korraldamisel ja kortermaja keldrite kohandamisel varjumiskohtadeks.


Lisainfo:
 Arvi Uustalu
Päästeameti Lõuna päästekeskus
Ennetusbüroo juhataja
GSM: +372 522 6361
[email protected]

Viimati muudetud 14.12.2022