Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kriisikomisjon arutas raudteeohutuse küsimusi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

vaksal

8. juuni 2018 / Täna, 8. juunil kogunes Tartu raekojas linna kriisikomisjon, et arutada raudteega seonduvaid küsimusi.

Koosolekul osalesid Eesti Raudtee peadirektor Erik Laidvee ja Elroni peadirektor Olle Tichler, kes andsid ülevaate 16. mail Tartu juhtimiskeskuses toimunud tulekahjuga seonduvatest asjaoludest ning selgitasid, milliseid abinõusid võetakse taoliste õnnetuste vältimiseks kasutusele.

Eesti Raudtee peadirektor Erik Laidvee andis ülevaate16. mail Tartu juhtimiskeskuses toimunud tulekahjust ja selle tagajärgedest ning Elroni peadirektor Olle Tichler rääkis tulekahju järgse reisirongiliikluse korraldusest ja teavitusest.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul sai raudteeohutuse teema kriisikomisjoni toodud Tartu linna initsiatiivil. "Tartu linna läbiv raudtee on väga oluliselt linna elu mõjutav objekt, mille ohutusele tuleb väga suurt tähelepanu pöörata. Soovisime kohtuda Eesti Raudtee ja Elroniga, et saada infot põlengu põhjustest, tagajärgedest ja koostöövõimalustest, kuidas sarnaseid olukordi edaspidi vältida," lisas Klaas.

"Jõudsime ühisele arusaamale, et üks olulisemaid aspekte selliste juhtumite puhul on teavitus, et inimesed oleksid informeeritud toimuvast ning oleksid antud ka juhiseid vajalike sammude kohta. Siin on osapooltel kindlasti vaja teha head koostööd, et luua Tartu jaama kompleksne ja toimiv teavitussüsteem," lisas Klaas.

Eesti Raudtee peadirektor Erik Laidvee andis koosolekul ülevaate ka Tartut läbiva ja siin peatuva raudteetransiidi kohta. Kriisikomisjonis lepiti kokku, et raudtee esindajatega kohtutakse edaspidi vähemalt kord aastast, et parandada infovahetust ja arutada raudteega seonduvaid arenguplaane.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 08.06.2018